Хотел Маунтаин Парадајс 4*

Опис на патувањето

Хотел Mountain Paradise 4* Банско                        

Хотелот располага со 150 соби распоредени на 4 ката. Сите соби се комплетно опремени и луксузно уредени. Секоја соба располага со купатило, опремена кујна, мини бар, телевизор и балкон. Прекрасно уредената градина ќе Ви овозможи да уживате во свежиот и чист воздух. Ви нуди детско катче каде најмладите можат да се опуштат и да се забавуваат додека вие одмарате во лоби барот. СПА Центар: затворен базен, сауна, парна бања, џакузи и финтес сала.

 

Цените се по лице за 1 ноќ.

на база ПОЛУПАНСИОН

29.12-01.01.2019

02.01-09.01.2019

23.12-28.12.2018

01.12-22.12.2018

ноќевање

со појадок

26.01-16.02.2019

10.01-25.01.2018

10.03-31.03.2019

 

12.02-09.03.2019

 

Студио

2+1

48 €

33 €

31 €

27 €

Едноспален апартман

2+2

53 €

35 €

33 €

30 €

Двооспален апартман

4+2

53 €

33 €

31 €

27 €

СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА - БОНУСИ →

/

7=6

7=6

7=5 / 6=5 / 5=4

 

  • Во цената е вклучено: појадок и вечера, транспорт до жичарница (по распоред), користење на внатрешен базен, џакузи, солена соба, сауна, парна бања, фитнес, интернет

 

Напомени

  • Уплатата е исклучиво во денарска противвредност (1евро = 62 денари)
  • За овој аранжман важат општите услови за патување на агенциите членки на СКТМ

Дополнителни услови:

  • Прво дете од 6 - 12 год. на дополнително легло - бесплатно
  • Второ дете од 3 - 12 год. на дополнително легло - 50% попуст
  • Дете до 12 год. на редовно легло - 50% попуст
  • Возрасен на дополнително легло - 30% попуст
  • За сместување во еднокреветна соба се наплаќа 80% од цената за 2 лица                  
  • Доплата за новогодишна вечера (задолжително): возрасни - 70€, дете - 35€
  • Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год.: 1€ по лице на ден