Хотел Мона 4*

Опис на патувањето

Хотел Златибор Мона 4*

 

Златибор е планински туристички центар во југозападна Србија на 700-1500 метри надморска височина.

Опкрижен со борова шума, во центарот на Златибор се наоѓа хотел Мона.

Хотел Мона располага со 120 пространи соби и апартмани уредени во модерен дизајн кој пружаат вистински одмор и опуштање. Собите се опремени со ТВ, кабловска телевизија со преку 40 канали, сеф, мини бар, телефон и бесплатен интернет.

 

Сместување / Доплати

02.09-28.12

Ноќевање со појадок

29.10-02.01

Пакет за 4 ноќевања по лице

Полу пансион и свечена вечера

02.01-16.02

 

Ноќевање со појадок

18.02-12.07

 

Ноќевање со појадок

Двокреветна соба

44

464

50

46

Двокреветна комфорт соба

51

540

58

54

Двокреветна супериор соба

58

614

68

60

Апартман класик

92

801

95

94

Апартман Мона

117

1176

128

119

Дополнителен кревет

25

246

30

27

Покрај сместувачките какпацитети, хотелот располага со ресторани, игротека и комплетно опремен Wellness центар кој е на располагање на гостите за време на нивниот престој.

 

 

 

 

Во цената на аранжманот е вклучено

 • Ноќевање со појадок за едно лице
 • Новогодишен пакет (Полупансион, свечена вечера 31.12 и 01.01 (аперитив, шветска маса, музика)
 • Бесплатно користење на Wellness центарот

Во цената на аранжманот не е вклучено

 • Патничко – здравствено осигурување
 • Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. 1.20 евро по лице на ден
 • Доплата за вечера 9 евра на ден, деца од 2-12 год. плаќаат 5 евра на ден

Напомени

 • За овој аранжман важат Општите услови за патување на СКТМ
 • Цените се дадени во евра, уплата се врши исклучиво во денарска противвредност по курс 1 евро = 62 денари

Попусти:                                                                                                               

 • Дете до 7 години Бесплатно
 • Во период од 03.09-28.12 деца од 7-12 год. плаќаат 13 евра на ден
 • За новогодишен пакет деца од 7-12 год. Имаат 50% попуст
 • Во период од 02.01-17.02 деца од 7-12 год. плаќаат 15 евра на ден
 • Во период од 18.02-12.07 деца од 7-12 год. плаќаат 14 евра на ден