Хотел Монте Кристо 4*

Опис на патувањето

ХОТЕЛ МОНТЕ КРИСТО 4* - БЛАГОЕВГРАД

Монте Кристо е најновиот и најмодерен хотел во Благоевград се наоѓа во центарот на градот, на само 25 минути од македонската граница и 1 час возење со автомобил од Софија.

Хотелот располага со исклучителен дизајн и беспрекорна услуга за сите гости. Во својот состав има 46 стандардни соби, 5 луксузни соби и 3 апартмани со една спална. Сите се опремени ТВ со рамен екран, минибар, приватна бања со фен за коса, одредени соби вклучуваат поглед на градина или град. Хотелот има Wi-Fi, главен ресторан, лоби бар, СПА центар, затворен базен со минерална вода, масажи и релаксирачки третмани, витамин бар, салон за убавина, конференциска сала и летна бавча, паркинг. 

Тип на соба

Редивни легла

Дополнителни легла

Недела-Четврток

Петок-Сабота

Двокреветна

стандард соба

2

0

44

66

Двокреветна

делукс соба

2

1

55

77

Апартман

со 1 спална

2

2

77

88

Во цената на аранжманот е вклучено

  • Ноќевање со појадок за две лица (шведска маса), СПА центар / базен со минерална вода, џакузи, сауна, парна бања, Wi-Fi.

Во цената на аранжманот не е вклучено

  • Патничко – здравствено осигурување
  • Доплата за вечера 10 евра
  • Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год: 1 евро по лице на ден

Напомени

  • За овој аранжман важат Општите услови за патување на СКТМ
  • Цените се дадени во евра, уплата се врши исклучиво во денарска противвредност по курс 1 евро = 62 денари

Попусти:                                                                                                              

  • Дете до 4 години на дополнително легло е бесплатно
  • Дете од 4 до 12 години на дополнително легло има попуст од 50% од цената на редовното легло
  • Дете над 12 години или трето возрасно лице на дополнително легло има попуст од 30% од цената на редовното легло
  • За еднокреветна соба има попуст од 20% од цената за двокреветната соба