Хотел Мурите 4*

Опис на патувањето

Club Hotel Murite 4* Bansko    

СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА
20% попуст за резервации со период на престој ​од 19.01-31.01.2020
- не се комбинира со попуст за рана резервација
- се комбинира со бонус 7=6
- не важи за доплата all inclusive
                                                                         
 

Локација: 7км од Банско, во близина на Пирин Голф Клуб.                                                                                              

Со својата неверојатна глетка кон планината, на своите гости им нуди комфорт со релаксирачките СПА процедури, како и можност за незаборавни кулинарски уживања. Во склоп на хотелот има елегантен ресторан, лоби бар со камин, 3 конференциски сали, паркинг, интернет во целиот хотел, детско катче, дискотека.

СПА Центар: внатрешен и надворешен базен, џакузи, финска сауна, парна бања, турска бања, фитнес, масажи, арома терапии...

РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА (не важи за 28.12-01.01.2019)

15% попуст за резервација и уплата до 15.11.2019 | 10% попуст за резервација и уплата до 15.12.2019

БОНУСИ : 7=6 за период на престој 01.12-19.12.2019 и 19.01-11.04.2020

(се комбинира со 10% попуст за рана резервација)

*Бонусите и попустите за рана резервација важат за полупансион, не важат за доплатите за се вклучено

 

Цените се по лице за 1 ноќевање

01.12-19.12.2019

20.12-27.12.2019

28.12-01.01.2020

19.01-20.02.2020

на база ПОЛУПАНСИОН

21.02-11.04.2020

02.01-18.01.2020

(мин. 4 ноќ.)

 

Двокреветна соба - АЗАЛИА

2+0

                           24 €

                             35 €

                           51 €

                           33 €

Еднокреветна соба - АЗАЛИА

1

                           36 €

                             53 €

                           76 €

                           50 €

Едноспален апартман - АЗАЛИА

2+2

                           28 €

                             39 €

                           58 €

                           37 €

Двоспален апартман - АЗАЛИА

4+2

                           24 €

                             35 €

                           51 €

                           33 €

Двокреветна соба - ОРХИДЕА

2+0

                           20 €

                             30 €

                           43 €

                           28 €

Еднокреветна соба - ОРХИДЕА

1

                           30 €

                             47 €

                           65 €

                           43 €

Едноспален апартман - ОРХИДЕА

2+2

                           24 €

                             34 €

                           50 €

                           32 €

Двоспален апартман - ОРХИДЕА

4+2

                           20 €

                             31 €

                           43 €

                           28 €

Во цената е вклучено : појадок и вечера на шведска маса, транспорт до жичарница (по распоред), користење на внатрешен базен, џакузи, сауна, парна бања, фитнес, интернет, паркинг.

Доплата за ALL INCLUSIVE - возрасен 8€ , дете од 6-14 год. - 4€ (појадок, ручек, ужина, вечера, неограничени пијалоци од 10-22 часот)

Напомени

Дополнителни услови:

  • Деца до 6 год. - бесплатно
  • Прво дете од 6-14 год. на дополнително легло во едноспален апартман - бесплатно
  • Второ дете од 6-14 год. на дополнително легло во едноспален апартман - 50% попуст
  • Дете од 2-14 год. на редовно легло во двокреветна соба - 50% попуст
  • Возрасен на дополнително легло во едноспален апартман - 30% попуст
  • За сместување во двоспален апартман се плаќаат 4 полни суми и важат условите за лица на доп.легло (доколку има)
  • Доплата за новогодишна вечера : возрасни - 65€, дете од 6-14 год.- 35€ (резервациите без вечера се на барање)
  • Цените се дадени во евра, уплата се врши исклучиво во денарска противвредност по курс 1евро = 62 денари
  • За овој аранжман важат Општите услови за патување на СКТМ
  • Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 години: 1 евро по лице на ден