Хотел Орфеј 4*

Опис на патувањето

Хотел Orpheus 4* Пампорово 

РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА (не важи за 28.12-01.01.2020): 20% попуст за резервација и уплата до 30.09.2019
10% попуст за резервација и уплата до 01.12.2019
Попуст за ДОЛГ ПРЕСТОЈ (не важи за 28.12-01.01.2020) : 10% за резервации од 7 и над 7 ноќевања, важи за рез. до 01.12.2019, се комбинира со попуст за рана резервација
БОНУСИ: 7=6 за дата на пристигнување од 02.01-31.03.2020 (не се комбинира со попуст за рана рез. и попуст за долг престој)

Локација: 200м. од лифтот и 300м. од центарот на Пампорово

Нов хотел со четири звезди. Хотелот е на 7 спрата и располага со 260 сместувачки капацитети: 100 двокреветни соби, 60 трокреветни соби и 100 апартмани. Сите соби се со прекрасен поглед кон природата, а само собите на 6ти спрат имаат тераса.                                                                                           

Хотелскиот комплекс располага со трговски центар, детско катче, ресторан, лоби бар, менувачница, бар – базен, конференциска сала, надворешен и подземен паркинг. На рецепција - ски гардеробер, сефови и Wi-Fi.

СПА Центар: внатрешен базен, турска бања, парна бања, џакузи, 2 масажни кади, финска бања, сауна, руски вип кат, фитнес.

 

Цените се за 1 ноќевање

на база ПОЛУПАНСИОН

 

02.01-08.01.2020

21.12-27.12.2019

 

28.12-01.01.2020

18.01-21.02.2020

09.01-17.01.2020

04.03-10.04.2020

Вид на сместување

(мин. 3 ноќ.)

(мин. 4 ноќ.)

22.02-03.03.2020

 

Двокреветна соба - цена по лице

2+1

79

44

41

33

Трокреветна соба - цена за 3 лица

3+0

201

115

107

88

Едноспален апартман - цена за 3 лица

2+2

238

134

125

101

Еднокреветна соба - цена за соба

1

115

62

58

46

Во цената е вклучено : појадок и вечера на шведска маса, транспорт до Ски Центар 2 - Малина, користење на внатрешен базен, сауна, парна бања, џакузи, фитнес, ски гардеробер, паркинг, интернет.

 

 

Напомени

 • Дете до 5 год. - бесплатно
 • Дете од 5 - 13 год. на дополнително легло во двокреветна соба - бесплатно                  
 • Две деца од 5 - 13 год. на дополнително легло во апартман со 2 возрасни - бесплатно          
 • Дете од 5 - 13 год. на дополнително легло во апартман со 3 возрасни - 10% доплата од вкупниот износ
 • Четврт возрасен во апартман со 3 возрасни или 2 возрасни и 1 дете - 15% доплата од вкупниот износ
 • Дете до 13 год. на редовно легло со 1 возрасен - 50% попуст
 • Две деца до 13 год. со 1 возрасен - доплаќаат по 50% од цена за возрасен
 • Доплата за новогодишна вечера (задолжително): возрасни - 85€, дете (5 - 13 год.) - 45€ 
 • Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год.: 1€ по лице на ден
 • Цените се дадени во евра, уплата се врши исклучиво во денарска противвредност по курс 1евро = 62 денари
 • За овој аранжман важат Општите услови за патување на СКТМ