Хотел Орловец 5*

Опис на патувањето

Хотел Orlovetz 5* Пампоровo 

 

РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА: 15% попуст за резервација и уплата до 30.10.2019

10% попуст за резервација и уплата до 01.12.2019

Ова модерно планинско одморалиште, со впечатлива фасада од дрво, стакло и камен е на 8км. од набљудувачката палуба Снежанка и 18км. од Смолјанските езера. Во зима, СПА центарот е располага со 3 соби за масажа кои нудат разни терапии, сауна, парна бања, бања со можност за хидро масажа, туш и солариум. Фитнес центарот опфаќа над 70 квадратни метри и е опремен со професионалци. Беспаттно WiFi и 24-часовна собна услуга.

 

Цените се по лице за 1 ноќевање

01.12-20.12.2019

21.12-27.12.2019

28.12-03.01.2020

18.01-21.02.2020

Вид на сместување

07.03-20.04.2020

04.01-17.01.2020

 

22.02-06.03.2020

Двокреветна соба - НП

2+1

35

41

72

49

Двокреветна соба - ПП

2+1

41

46

77

54

НП - ноќевање со појадок | ПП - појадок и вечера

Во цената е вклучено: користење на внатрешен базен, сауна, фитнес, парна бања, интернет, паркинг, транспорт до ски лифт (по распоред), ски гардеробер,

 

 

Напомени

  • Дете до 5 год. - бесплатно
  • Дете од 5 - 12 год. на дополнително легло - 50% попуст
  • Возрасен на дополнително легло - 25% попуст
  • Дете до 12 год. на редовно легло со 1 возрасен - 25% попуст
  • Доплата за еднокреветна соба - 20€ на ден, за Нова Година се наплаќа како за двокреветна собa
  • Доплата за сместување во апартман 2+2 - 20€ на ден
  • Доплата за новогодишна вечера (задолжително): возрасни - 60€, дете (2 - 12 год.) - 40€
  • Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год.: 1€ по лице на ден       
  • Цените се дадени во евра, уплата се врши исклучиво во денарска противвредност по курс 1евро = 62 денари
  • За овој аранжман важат Општите услови за патување на СКТМ