Хотел Pantheon

Опис на патувањето

Хотел "PANTHEON" - Олимпик бич

Хотел “Pantheon” е лоциран на сама плажа во Олимпик Бич. Стилски опремените студија со директен поглед на море/плажа и новиот ентериер им нудат пријатен, релаксирачки одмор на гостите. Хотелот располага со следната структура: 1/2, 1/3, 1/4 студија со редовни легла. Секое студио е комплетно опремено со: кујна (со комплетен прибор, аспиратор, фрижидер...), тоалет, големо огледало, туш, фен за тело, балкон (масичка со столчиња) со директен поглед на море/плажа, клима, ТВ - LCD, гардеробер (закачалки и сушара). На располагање е бесплатен Wi Fi интернет на рецепција како и на лежалките на плажа. Во склоп на хотелот се наоѓа елитен стилски дизајниран ресторан “Remezzo” со првокласни специјалитети на храна и пијалоци како и бесплатни лежалки на сама плажа со порачување на пијалок. Без оглед на ресторанот, хотелот и во вечерните часови на гостите им нуди пријатен престој. Хотелот располага со ЛИФТ.

 

"Pantheon"
Олимпик бич

термин 

ЈУНИ

ЈУЛИ

АВГУСТ

СЕПТЕМВРИ

02

09

16

23

30

07

14

21

28

04

11

18

25

01

08

15

22

бр. ноќи 

7

7

7

7

7 *

7 *

7 *

7 *

7 *

7 *

7 *

7 *

7

7

7

7

7

1/2 студио /назад/

80

110

130

145

270

290

315

315

315

315

315

290

145

110

80

65

50

1/3 студио /назад/

90

125

150

165

310

330

345

345

345

345

345

330

165

125

90

75

55

1/3 студио /море/

105

140

165

180

340

360

385

385

385

385

385

360

180

140

105

85

60

1/4 студио /море/

115

150

175

195

370

390

415

415

415

415

415

390

195

150

115

95

65

опис на ценовникот

цени по лице со превоз

цени за наем на цело студио без превоз

цени по лице со превоз

Напомени

 • Цените се дадени по лице за 7 ноќи/8 дена со вклучен превоз | 3-то и 4-то лице БЕСПЛАТНО сместување
 • Цените за 7 ноќи/8 дена (со*), се дадени за наем на цело студио без вклучен превоз
 • Цените се изразени во евра, за уплата во денарска противвредност 1€ = 62мкд
 • При резервација задолжителна уплата на аконтација од 30%, во случај на откажување, уплатената аконтација не се враќа
 • Студијата со поглед море имаат директен поглед на море/плажа, внатре од студијата и од балконот
 • Во студио плаќаат минимум 2 лица | 3-то и 4-то лице се сместуваат БЕСПЛАТНО, плаќаат само превоз
 • Во студио, дозволено е сместување на лица согласно со предвидениот капацитет, т.е. број на легла. Преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 7 години во кревет со двајца возрасни - БЕСПЛАТНО
 • Поради генерално чистење на студијата после секоја смена, истите се напуштаат во 10:00, а се добиваат околу 14:00 часот (локално време)
 • Хигиената си ја одржувате сами за време на престојот
 • Превоз од: Штип / Скопје / Куманово / Велес / Удово / Гевгелија
 • Автобусот ги остава/зема патниците на околу 150m од хотелот
 • Wi-Fi интернет - БЕСПЛАТЕН!!
 • Еarly Booking попустите НЕ се комбинираат со други попусти и НE важат за првиот и последниот термин

 

ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ

 • За уплата на два последователни термини (еден по друг), одобруваме 10%попуст на вториот термин
 • За аранжманите за 7 ноќи/8 дена (без *), при патување со сопствен превоз се намалува -10€ од цената по лице
 • Доплата за туристичка такса - околу 0.50€ од соба од ноќ (се плаќа во самиот објект)
 • Доплата за клима - 5€ од ден (на рецепција)
 • Доплата за превоз: 35€ за возрасни / 25€ за деца до 12 год. Деца до 2 год. - бесплатно (без седиште)
 • Доплата за патничко осигурување

 

За овој аранжман важат општите услови за патување на агенциите членки на СКТМ