Хотел Перелик 5*

Опис на патувањето

Хотел Perelik 5* Пампоровo 

БОНУСИ : 7=6 за период на престој 03.01-20.04.2019 

Локација: во центарот на Пампорово.

Хотелскиот комплекс е на 7 спрата и располага со 31 апартман, 9 трокреветни, 164 двокреветни и 8 еднокреветни соби. Многу пати е реновиран и сите соби се опремени со телефон, ТВ и мини бар. На располагање на своите гости им нуди лоби бар, класичен ресторан, традиционален ресторан, италијански ресторан, ноќен бар, куглана, интернет.

СПА Центар: внатрешен базен, фитнес центар, џакузи, сауна, солариум, масажи и третмани.

 

Цените се по лице за 1 ноќевање

10.12-28.12.2018

29.12-04.01.2019

05.01-20.04.2019

 

Вид на сместување

полупансион

полн пансион

полупансион

полн пансион

Јуниор сјуит

2+2

50 €

58 €

66 €

74 €

Едноспален апартман / мезонет

2+2

61 €

69 €

79 €

87 €

Дете до 3 год.

Бесплатно

Дете од 3 - 7 год. на доп. легло

11 €

14 €

16 €

19 €

Дете од 7 - 12 год. на доп. легло

26 €

30 €

34 €

38 €

Дете до 7 год. на ред. легло

21 €

24 €

27 €

30 €

Дете од 7 - 12 год. на ред. легло

34 €

38 €

44 €

48 €

Возрасен на доп. легло

38 €

46 €

49 €

57 €

 

 • Во цената е вклучено : користење на внатрешен базен, фитнес, сауна, транспорт до ски писти, ски гардеробер, интернет                                    
 • Појадок и вечера на шведска маса во основен ресторан Перелик. Ручек на шведска маса во ресторан Малина (локација - на пистите)                                                      
 • Доплата за FLEXY лифт карта : возрасен - 25€ , дете од 7 - 12 - 15€
 • има достап до двете ски зони (Пампорово и Мечи Чал)
 • бројот на ноќевања е бројот на денови за користење на ски картата
 • има можност за полудневно користење првиот и последниот ден
 • деца до 7 год. ја користат бесплатно (со возрасен пратител)                                                                        

 

Напомени

 • Уплатата е исклучиво во денарска противвредност (1евро = 62 денари)
 • За овој аранжман важат општите услови за патување на агенциите членки на СКТМ

Дополнителни услови:

 • Доплата за новогодишна вечера (задолжително): возрасни - 65€, дете (2 - 12 год.) - 40€
 • Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год.: 1€ по лице на ден