Хотел Перелик 5*

Опис на патувањето

Хотел Перелик 5* Пампорово      

 

РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА: 15% попуст за резервација и уплата до 30.10.2019

10% попуст за резервација и уплата до 01.12.2019

Локација: во центарот на Пампорово.

Хотелскиот комплекс е на 7 спрата и располага со 31 апартман, 9 трокреветни, 164 двокреветни и 8 еднокреветни соби. Многу пати е реновиран и сите соби се опремени со телефон, ТВ и мини бар. На располагање на своите гости им нуди лоби бар, класичен ресторан, традиционален ресторан, италијански ресторан, ноќен бар, куглана, интернет.

СПА Центар: внатрешен базен, фитнес центар, џакузи, сауна, солариум, масажи и третмани.

 

Цените се по лице за 1 ноќевање

на база ПОЛУПАНСИОН

01.12-20.12.2019

21.12-27.12.2019

28.12-03.01.2020

18.01-21.02.2020

07.03-20.04.2020

04.01-17.01.2020

Вид на сместување

 

22.02-06.03.2020

Јуниор сјуит

2+2

41

47

77

54

Едноспален апартман / мезонет

2+2

52

58

88

65

Во цената е вклучено: појадок и вечера, користење на внатрешен базен, фитнес, транспорт до ски писти, ски гардеробер, интернет

Доплата за користење на релакс и спа центар (на лице место): возрасен - 9€, дете - 6€

       

Напомени

Дополнителни услови:

  • Дете до 5 год. - бесплатно
  • Дете од 5 - 12 год. на дополнително легло - 50% попуст
  • Возрасен на дополнително легло - 25% попуст
  • Дете до 12 год. на редовно легло со 1 возрасен - 25% попуст
  • Доплата за еднокреветна соба - 20€ на ден, за Нова Година се наплаќа како за двокреветна соба
  • Доплата за новогодишна вечера (задолжително): возрасни - 60€, дете (2 - 12 год.) - 40€
  • Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год.: 1€ по лице на ден
  • Цените се дадени во евра, уплата се врши исклучиво во денарска противвредност по курс 1евро = 62 денари
  • За овој аранжман важат Општите услови за патување на СКТМ