Перун Платинум Хотел & Казино 4*

Опис на патувањето

Хотел Perun 4* Банско

Локација: 650м. од жичарницата.                                                                       

По подолга пауза, прочуениот хотел Перун во 2014 год. повторно ги отвори вратите за своите гости. Во самото лоби, тие имаат можност да уживаат во привилегиите на единственото ПЛАТИНУМ казино во Банско. Во склоп на хотелот има 3 ресторани, винарија, бар, бизнис центар, спа центар, детско катче. СПА Центар: внатрешен базен, џакузи, финска сауна, парна бања, фитнес, простории за масажа и салон за убавина. 

Цените се по лице за 1 ноќевање

29.11-20.12.2019

19.01-01.02.2020

21.12-27.12.2019

28.12-01.01.2020

на база ПОЛУПАНСИОН

05.01-18.01.2020

 

02.01-04.01.2019

 

 

02.02-28.03.2020

 

 

 

Двокреветна соба - економи

2+1

41 €

46 €

55 €

82 €

Двокреветна соба - без балкон

2+1

43 €

49 €

59 €

88 €

Двокреветна соба - со балкон

2+1

44 €

50 €

61 €

90 €

Јуниор сјуит *цена за 2 лица

2+2

108 €

122 €

146 €

218 €

Во цената е вклучено : појадок и вечера, транспорт до жичарница (по распоред), користење на внатрешен базен, сауна, парна бања, џакузи, фитнес, детски кат, паркинг, интернет.

             

Напомени

Дополнителни услови:

 • Дете до 2 год. - бесплатно
 • Дете од 2-6год. на дополнително легло во двокреветна соба - бесплатно
 • Дете од 6-12 год. на дополнително легло во двокреветна соба - 50% попуст
 • Дете од 2-12год. на редовно легло во двокреветна соба - 25% попуст
 • Прво дете од 2-12 год. на дополнително легло во јуниор сјуит - бесплатно
 • Втото дете од 2-12 год. на дополнително легло во јуниор сјуит - 50% попуст
 • Возрасен на дополнително легло - 20% попуст
 • Доплата за новогодишна вечера (задолжително) : возрасни - 85€, дете - 45€
 • Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1€ по лице на ден
 • Цените се дадени во евра, уплата се врши исклучиво во денарска противвредност по курс 1евро = 62 денари
 • За овој аранжман важат Општите услови за патување на СКТМ