Хотел ПЕРУН ЛОЏ 4*

Опис на патувањето

Хотел Perun Lodge 4* Банско 

 

Попусти за РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА:

15% попуст за резервација и уплата до 31.10.2018| 10% попуст за резервација до 30.11.2018

БОНУСИ : 7=6 за период на престој 01.12-14.12.2018, 26.01-30.04.2019

Попустот за рана резервација и бонусите се комбинираат

                                               

Локација: 350м. од жичарница

Oвој прекрасен хотел кој се наоѓа во срцето на Банско е одличен за фамилијарен престој, како и за ски релаксација со пријателите. Располага со едноспални апартмани и студија. Се состои од основен ресторан, зимска/летна градина, лоби бар, пијано бар, конференциска сала, паркинг, гаража, детски кат, ски гардеробер.

Цените се по лице за 1 ноќ.

на база ПОЛУПАНСИОН

28.12-02.01.2019

03.01-12.01.2019

21.12-27.12.2018

19.01-02.02.2019

01.12-20.12.2019

   

13.01-18.01.2019

 

05.03-30.04.2019

мин. 4 ноќ.

 

03.02-04.03.2019

 

Студио

2+1

58 €

38 €

36 €

38 €

32 €

Едноспален апартман

2+2

69 €

40 €

38 €

40 €

33 €

СПА Центар: затворен базен, џакузи, фитнес, сауна, масажи, парна бања, турска бања.

 

 

 • Во цената е вклучено: појадок и вечера, транспорт до жичарница (по распоред), користење на внатрешен базен, сауна, парна бања, ски гардеробер, интернет во лоби.
 • Доплата за паркинг (на рецепција) - 9€ на ден.

 

Напомени

 • Уплатата е исклучиво во денарска противвредност (1евро = 62 денари)
 • За овој аранжман важат општите услови за патување на агенциите членки на СКТМ

Дополнителни услови:

 • Дете до 5 год. на дополнително легло - бесплатно
 • Дете од 5 - 12 год. на дополнително легло - 17€ на ден
 • Дете од 5 - 12 год. на редовно легло - 25% попуст
 • Возрасен на дополнително легло - 30% попуст
 • Доплата за еднокреветна соба: 20€ на ден (важи за престој од 01.12-28.12.2017 и 13.01-20.04.2018)
 • Доплата за новогодишна вечера (задолжително): во основен ресторан - возрасни - 80€, дете - 40€ | во зимска градина - возрасни - 70€, дете - 35€
 • Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год.: 1€ по лице на ден