Хотел Премиер 5*

Опис на патувањето

Хотел Premier Luxury Mountain Resort 5* Банско

 

Хотел Premier Luxury Mountain Resort се наоѓа во живопосниот град Банско во југоисточна Бугарија.

Погодно се наоѓа во близина на познатиот ски-центар на планината Пирин, од одморалиштето може да се ужива во прекрасниот поглед на бујната шума и градот.

Опис на соби:

Извонреден дизајн, комфорни соби, СПА центар (затворен базен, џакузи на отворено со топла вода, сауна, ароматизирана сауна, руска бања, фитнес центар), приклучок за интернет, конференциска сала, ресторан, висок квалитет на услуга.

Идеално место за ексклузивен зимски одмор.

 

Ценовникот е валиден за период: 19/09 - 13/12/18

Тип на соба

Денови од неделата

Викенд

 

Недела - Четврток

Петок - Сабота

Executive Room (2 лица)

66 € HB

73.7 € HB

Superior Suite (2 лица)

77 € HB

84.7 € HB

Deluxe Suite (2 лица)

137.5 € HB

145.2 € HB

1 - во Дете 0 - 12

бесплатно

бесплатно

2 - ро Дете 2 - 12

14.3 € HB

17.6 € HB

Возрасен на дополнително легло

22 € HB

24.2 € HB

Доплата за поглед кон планина

11 €

11 €

Во цената на аранжманот е вклучено

 • Сместување за 2 лица
 • Полу Пансионска услуга
 • Вино, овошје и вода при пристигање
 • Бесплатно користење на надворешен и внатрешен базен, Le SPA центарот и фитнес салата
 • Wi - Fi
 • Паркинг
 • Креативна анимациона програма за деца

Во цената на аранжманот не е вклучено

 • Туристичка такса 1 € по лице на ден (за сите над 2 години)
 • Патничко Осигурување

Напомени

 • Уплатата е исклучиво во денарска противвредност (1евро = 62 денари)
 • За овој аранжман важат општите услови за патување на агенциите членки на СКТМ.