Хотел Путник 4*

Опис на патувањето

К О П А О Н И К   ЗИМА 2017/18

www.hotelputnik.com

Копаоник е најголемиот планински масив и најпознат туристички центар во Србија, кој по своите природни убавини е прогласен за национален парк. Највисок е Панчичев Врв на 2017 м. надморска висина а скијачките терени се наоѓаат на висина од 1650 до 2017 м.

10% попуст за резервации направени до 31 Октомври

 

ХОТЕЛ ПУТНИК 4*

 

Цени по лице за наведениот број на ноќевања

 

од

01.12

23.12

30.12

06.01

20.01

03.02

10.02

17.02

17.03

до

23.12

30.12

06.01

20.01

03.02

10.02

17.02

17.03

07.04

Тип на сместување

Максимум број на лица

Број на ноќевања

3

7

7

7

Детска недела

7

7

7

7

Услуга

Стандард соба

1/2; 1/3

2,3

Полупансион

 

147

413

553

413

413

518

553

413

147

Фамилијарна соба

Апартман

4

 

6

162

455

606

455

455

567

609

455

162

 

ДЕТСКА НЕДЕЛА 20.01-03.02.18 сместување за деца до 12 години Бесплатно

Во цената на аранжманот е вклучено

  • Полупансион (појадок и вечера) шведска маса
  • Свечена вечера на 31.12.2018 и Божиќна вечера на 25.12.2018 и 07.01.2019
  • Неограничено користење SPA & WELLNESS (внатрешен базен, финска сауна, џакузи, руска бања, солена соба, турско купатило...

Во цената на аранжманот не е вклучено

  • Доплата за ручек 10 евра по лице на ден
  • Доплата за 1/1 соба 50%
  • Туристичка такса. Возрасни плаќаат 1 евро по лице на ден, деца од 7 до 15 години 0,5 евра по лице на ден (уплата во агенција)
  • Патничко осигурување

Напомени

  • Деца до 3 години бесплатно. Деца од 3 до 12 години иаат попуст 30% доколку користат сопствен кревет и 50% попуст доколку користат заеднички кревет
  • За овој аранжман важат Општите услови за патување на СКТМ
  • Цените се дадени во евра, уплата се врши исклучиво во денарска противвредност по курс 1 евро = 62 денари