Хотел Радинас Веј 4*

Опис на патувањето

Хотел RADINAS WAY 4* Боровец

Попусти за РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА
20% за резервација и уплата до 30.09.2018 | 15% за резервација и уплата до 31.10.2018 |

10% за резервација и уплата до 30.11.2018
БОНУСИ : 7=6 за период на престој од 01.12-22.12.2018| 05.03-31.03.2019

Попустот за рана резервација и бонусите се комбинираат.                     

Хотел Радинас Веј, сместен во Боровец, нуди органска кујна и велнес центар со третмани за подмладување. Се наоѓа на 2км. од гондолата која води до врвот Yastrebets. Сите соби вклучуваат телевизор со рамен екран со кабелски канали и Wi-Fi конекција. Собите се опремени со минибар и мермерни бањи. Сместен во една модерна зграда во која бели ѕидови се комбинираат со темни делови од дрво, со прекрасна сончева тераса со поглед на планината Рила. Ресторанот нуди здрава храна, со фокус на домашни производи, свежо исцедени сокови и витамински коктели. Гостите можат да уживаат во пијалоци во лоби барот. Во летниот период, гостите можат да истражуваат во Националниот парк Рила, или да ги посетат историските места, како Sitnyakovo и кралската резиденција Saragyol. Сите туристички локалитети на Рила планина се лесно достапни со автомобил.

 

Цените се за 2 лица за 1 ноќ.

на база ПОЛУПАНСИОН

01.12-18.12.2018

19.12-28.12.2019

29.12-02.01.2019

20.01-18.02.2019

19.02-04.03.2019

Вид на сместување |

Период на престој

05.03-31.03.2019

03.01-19.01.2019

     

Еднокреветна соба

1

57 €

83 €

134 €

71 €

66 €

Двокреветна соба - стандард

2+1

73 €

106 €

169 €

89 €

84 €

Двокреветна соба - large

2+2

83 €

116 €

179 €

100 €

95 €

Едноспален апартман

2+2

93 €

126 €

189 €

110 €

105 €

Едноспален апартман - лукс

2+2

103 €

199 €

199 €

120 €

115 €

 

  • Минимален престој - 5 ноќевања.
  • Во цената е вклучено : појадок и вечера, користење на внатрешен базен, сауна, парна бања, фитнес, паркинг, интернет

 

Напомени

  • Уплатата е исклучиво во денарска противвредност (1евро = 62 денари)
  • За овој аранжман важат општите услови за патување на агенциите членки на СКТМ

Дополнителни услови:

  • Деца до 2 год. - бесплатно
  • Прво дете од 2 - 12 год. на дополнително легло - бесплатно
  • Второ дете од 2 - 12 год. на дополнително легло - 50% попуст од цената за лице                  
  • Возрасен на дополнително легло во соба - 20% попуст од цената за лице
  • Доплата за новогодишна вечера (задолжително): возрасни - 105€, дете - 50€                                    
  • Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1€ по лице на ден