Хотел Радинас Веј 4*

Опис на патувањето

Хотел RADINAS WAY 4* Боровец

РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА: 20% попуст за резервација и уплата до 30.09.2019

15% попуст за резервација и уплата до 31.10.2020 / 10% попуст за резервација и уплата до 30.11.2019

БОНУСИ: 7=6 за период на престој 01.12-21.12.2019, 05.03-31.03.2020 (попустите се комбинираат)

Хотел Радинас Веј, сместен во Боровец, нуди органска кујна и велнес центар со третмани за подмладување. Се наоѓа на 2км. од гондолата која води до врвот Yastrebets. Сите соби вклучуваат телевизор со рамен екран со кабелски канали и Wi-Fi конекција. Собите се опремени со минибар и мермерни бањи. Сместен во една модерна зграда во која бели ѕидови се комбинираат со темни делови од дрво, со прекрасна сончева тераса со поглед на планината Рила. Ресторанот нуди здрава храна, со фокус на домашни производи, свежо исцедени сокови и витамински коктели. Гостите можат да уживаат во пијалоци во лоби барот. Во летниот период, гостите можат да истражуваат во Националниот парк Рила, или да ги посетат историските места, како Sitnyakovo и кралската резиденција Saragyol. Сите туристички локалитети на Рила планина се лесно достапни со автомобил.

 

Цени по соба за 1 ноќевање

01.12-18.12.2019

19.12-27.12.2019

28.12-02.01.2020

20.01-21.02.2020

22.02-04.03.2020

ПОЛУПАНСИОН

05.03-31.03.2020

03.01-19.01.2020

     

Еднокреветна соба

1 возрасен

57

82

128

70

66

Двокреветна соба

2 возрасни

72

104

162

89

84

1 возрасен + 1 дете (2 - 12 год.)

65

94

162

80

76

1 возрасен + 2 деца (2 - 12 год.)

65

94

162

80

76

2 возрасни + 1 дете (2 - 12 год.)

72

104

162

89

84

Двокреветна соба - large

2 возрасни

82

114

172

99

94

3 возрасни

115

160

240

139

131

1 возрасен + 1 дете (2 - 12 год.)

74

102

172

89

85

1 возрасен + 2 деца (2 - 12 год.)

74

102

172

89

85

2 возрасни + 1 дете (2 - 12 год.)

82

114

172

99

94

2 возрасни + 2 деца (2 - 12 год.)

102

143

215

124

117

1 возрасен + 3 деца (2 - 12 год.)

94

131

214

114

108

Едноспален апартман

1 возрасен

92

124

182

109

104

2 возрасни

92

124

182

109

104

3 возрасни

129

174

253

153

146

1 возрасен + 1 дете (2 - 12 год.)

92

124

182

109

104

1 возрасен + 2 деца (2 - 12 год.)

92

124

182

109

104

2 возрасни + 1 дете (2 - 12 год.)

92

124

182

109

104

2 возрасни + 2 деца (2 - 12 год.)

115

155

226

136

130

1 возрасен + 3 деца (2 - 12 год.)

115

155

226

136

130

Едноспален апартман - лукс

1 возрасен

102

134

191

119

114

2 возрасни

102

134

191

119

114

3 возрасни

142

187

267

167

160

1 возрасен + 1 дете (2 - 12 год.)

102

134

191

119

114

1 возрасен + 2 деца (2 - 12 год.)

102

134,

191

119

114

2 возрасни + 1 дете (2 - 12 год.)

102

134

191

119

114

2 возрасни + 2 деца (2 - 12 год.)

127

167

238

149

143

1 возрасен + 3 деца (2 - 12 год.)

127

167

238

149

143

 

Напомени

Дополнителни услови:

  • Цените се по соба за 1 ноќевање и вклучуваат: Појадок и вечера, транспорт до жичара, користење на внатрешен базен, џакузи, сауна, парна бања, фитнес, ски гардеробер, интернет, паркинг
  • Доплата за новогодишна вечера (задолжително): возрасни - 85€, дете - 45€            
  • Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год.: 1€ по лице на ден
  • Цените се дадени во евра, уплата се врши исклучиво во денарска противвредност по курс 1евро = 62 денари
  • За овој аранжман важат Општите услови за патување на СКТМ