Хотел Регнум 5*

Опис на патувањето

Хотел Regnum 5Банско 

Попусти за РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА
30% за резервација и уплата до 27.09.2018 | 20% за резервација и уплата до 31.10.2018

15% за резервација и уплата до 21.11.2018      
БОНУСИ: 7=6, 14=12 за резервации од 21.11.2018 (не важи за период 27.12-01.01.2019) - валидни резервации направени после 22.11.2018                                

Локација: 400м. од жичарницата, 900м. од центарот.                                                                                                          

Прекрасно место за одмор каде што одличната услуга се комбинира со комфорот и луксузниот стил. На располагање на гостите им нуди ресторан, лоби бар, ноќен бар, СПА Центар, АКВА Парк, салон за убавина, ски гардеробер, детска соба и анимација, конференциска сала.                                              

СПА Центар: масажи и козметички процедури, финска сауна, парна бања, турска бања, амам, внатрешен базен со детски сектор, шоков и тропски туш, солариум, надворешно џакузи со минерална вода, фитнес сала и Витамин бар.

АКВА Парк: полуолимписки базен - отворен целогодишно, покриен со балон во зима, надворешен детски базен, тобоган, ледено лизгалиште, спортско игралиште…     

 

Цените се за соба за 1 ноќ. на база ПОЛУПАНСИОН

27.12-01.01.2019

21.12-26.12.2018

10.01-17.01.2019

01.12-20.12.2018

 

02.01-09.01.2019

03.02-28.02.2019

01.03-13.04.2019

Вид на сместување

 

18.01-02.02.2019

   

Едноспален апартман - цена за 2 лица

2+2

197 €

163 €

130 €

109 €

Двоспален апартман - цена за 4 лица

4+2

360 €

276 €

211 €

184 €

Деца до 6 год. на дополнително легло

Бесплатно

Прво дете од 6 - 11 год. на доп. легло

Бесплатно

Второ дете од 6 - 11 год. на доп. легло

50 €

42 €

32 €

28 €

Доплата за возрасен на доп. легло

56 €

46 €

39 €

32 €

Доплата за апартман со поглед на планина

5€ за апартман на ден

Доплата за делукс апартман

10€ за апартман на ден

Доплата за еднокреветна соба

10% попуст

25% попуст

25% попуст

25% попуст

 

Во цената е вклучено: појадок и вечера, транспорт до жичарница (по распоред), користење на СПА ЦЕНТАР - внатрешен базен, сауна, парна бања, турска бања, фитнес, релакс соба, џакузи, детски кат, користење на РЕГНУМ ТЕРМАЛ (во с.Бања) - надворешен базен со минерална бања и џакузи со организиран превоз, ски гардеробер, детски кат и анимација, паркинг, интернет.                                  

Напомени

  • Уплатата е исклучиво во денарска противвредност (1евро = 62 денари)
  • За овој аранжман важат општите услови за патување на агенциите членки на СКТМ

Дополнителни услови:

  • Доплата за новогодишна вечера (задолжително): возрасни - 85€, дете (11 - 16 год.) - 45€, дете (6 - 11 год.) - 25€
  • Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год.: 1€ по лице на ден