Хотел Regnum 5*

Опис на патувањето

 

Хотел  REGNUM 4*

  

Вид на сместување

14.05-30.06.2018

02.09-30.11.2018

01.07-03.08.2018

12.08-01.09.2018

04.08-11.08.2018

НП

ПП

НП

ПП

НП

ПП

Јуниор сјуит (2+0)

64

78

70

84

76

90

Едноспален апартман (2+2)

77

91

83

97

89

102

Двоспален апартман (4+2)

137

164

148

176

177

199

Доплата за апартман со поглед планина 5 за Апп на ден

Доплата за лукс апартман 10 за Апп на ден

Деца до 8 год. на дополнително легло Бесплатно

Деца од 8-13 год. на дополнително легло

22

24

24

26

26

29

Возрасен на дополнително легло

32

34

33

36

36

38

 

 

Во цената на аранжманот е вклучено

 • НП – 1 ноќевање со појадок, 1 ПП – ноќевање со појадок и вечера по соба
 • Користење на “REGNUM SPA CENTER” : внатрешен базен, џакузи, сауна, парна бања, тропски тушеви, релакс соба, фитнес центар
 • Користење на “REGNUM AQUA PARK” (од 01.06-31.08 или во зависност од временските услови): надворешен полуолимски базен, надворешен детски базен, тобогани, игралиште
 • Користење на “REGNUM BANYA THERMAL & RECREATION CENTER” (во с.Бања, 6 км од Банско) - надворешен базен и џакузи со минерална вода
 • Детски кат и анимација за деца
 • Паркинг, интернет, сеф

Во цената на аранжманот не е вклучено

 • Патничко – здравствено осигурување
 • Туристичка такса за возрасни и деца над 2 год: 1 евро по лице на ден

Напомени

 • За овој аранжман важат Општите услови за патување на СКТМ
 • Цените се дадени во евра, уплата се врши исклучиво во денарска противвредност по курс 1 евро = 62 денари

СПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ :

 • 5% попуст за престој од 3 ноќевања
 • 7% попуст за престој од 4 ноќевања
 • 10% попуст за престој од 5 ноќевања
 • Бонус ноќевања 7=6 / 14=12