Хотел Рила 4*

Опис на патувањето

Хотел Рила 4* Боровец

Попуст за РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА

10% за резервација и уплата до 15.10.2018                       

Локација : во центарот на Боровец       

Со својата одлична местоположба, на самото подножје на ски стазите, хотелот ви обезбедува одмор погоден за сите возрасти и нуди можност за рекреација и спортување. Во склоп на хотелот има 4 ресторани, барови, ноќен клуб, детски клуб, интернет, паркинг, спа центар.

СПА Центар: внатрешен базен, џакузи, fish spa, фитнес, сауна, парна бања. 

Цените се по лице за 1 ноќ. на база ПОЛУПАНСИОН

28.12-04.01.2019

20.01-23.02.2019

05.01-19.01.2019

14.12-27.12.2018

17.03-06.04.2019

Вид на сместување | Период на престој

мин. 3 ноќевања

 

24.02-03.03.2019

04.03-16.03.2019

 

Двокреветна соба - стандард, поглед ресорт

2+1

94 €

81 €

64 €

57 €

41 €

Двокреветна соба - стандард, поглед стаза

2+1

99 €

87 €

69 €

62 €

47 €

Двокреветна соба - супериор, поглед ресорт

2+1

115 €

96 €

75 €

67 €

49 €

Двокреветна соба - супериор, поглед стаза

2+1

120 €

101 €

80 €

72 €

55 €

Фамилијарна супериор соба -поглед ресорт / цена за соба

2+2

275 €

237 €

195 €

180 €

144 €

Фамилијарна супериор соба - поглед стаза / цена за соба

2+2

285 €

247 €

205 €

190 €

154 €

Супериор сјуит - едноспален апартман, поглед ресорт / цена за соба

2+1

342 €

285 €

222 €

199 €

145 €

Супериор сјуит - едноспален апартман, поглед стаза / цена за соба

2+1

359 €

302 €

239 €

215 €

162 €

 

 • Во цената е вклучено : појадок и вечера на шведска маса, користење на внатрешен базен, џакузи, термо зона, фитнес, ски гардеробер, интернет, паркинг.

 

Напомени

 • Уплатата е исклучиво во денарска противвредност (1евро = 62 денари)
 • За овој аранжман важат општите услови за патување на агенциите членки на СКТМ

Дополнителни услови:

 • Деца до 2 год. - бесплатно
 • Дете од 2 - 12 год. на дополнително легло во двокреветна стандард или супериор соба - доплата 23€ на ден                  
 • Прво и второ дете 2 - 14 год. сместени во фамилијарна соба - бесплатно                  
 • Дете од 2 - 12 год. на дополнително легло во супериор сјуит - доплата 23€ на ден
 • Еден возрасен сместен со деца до 12 год. - возрасен плаќа за еднокреветна соба, децата доплаќаат 23€ на ден                  
 • Доплата за еднокреветна соба - 50% од цената за во двокреветна соба
 • Доплата за новогодишна вечера (задолжително): возрасни - 70€, дете - 35€
 • Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год.: 1€ по лице на ден