Хотел САМОКОВ 4*

Опис на патувањето

Хотел SAMOKOV 4* Боровец

 

Попусти за РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА
15% за резервација и уплата до 30.09.2018 | 10% за резервација и уплата до 15.11.2018 
БОНУСИ : 5=4 / 6=5 / 7=6 за период на престој 05.01-22.01.2018 I 05.03-31.03.2018 
Попустот за рана резервација и бонусите не се комбинираат.

Резервации со бонус се валидни по 15.11.2018

Локација: Во центарот на Боровец        

Заобиколен од борова шума, хотелот нуди пријатна атмосфера во текот на целата година.

На располагање на своите гости им нуди ски училиште, ски гардеробер, 8 конференциски сали,

2 ресторани, барови, ноќен клуб, куглана, билијард, пинг понг, фризерски салон, спа центар.  

СПА Центар : внатрешен базен, џакузи, фитнес, хидромасажна бања, солариум, сауна, парна

бања, турска бања, арома сауна, масажи...     

 

Цените се по лице за 1 ноќ.

29.12-04.01.2018

05.01-11.01.2019

12.01-01.02.2019

20.12-28.12.2018

Вид на сместување

 

02.02-20.02.2019

21.02-02.03.2019

03.03-31.03.2019

Двокреветна соба - НП

2+1

53 €

40 €

34 €

29 €

Двокреветна соба - ПП

2+1

56 €

44 €

39 €

33 €

 

 • Во цената е вклучено : НП - ноќевање со појадок / ПП - појадок и вечера, користење на внатрешен базен, ски гардеробер, интернет во лоби.
 • Минимален престој : 5 ноќевања во новогодишниот период, 3 ноќевања во останатиот период

 

 

Напомени

 • Уплатата е исклучиво во денарска противвредност (1евро = 62 денари)
 • За овој аранжман важат општите услови за патување на агенциите членки на СКТМ

Дополнителни услови:

 • Дете до 5 год. на дополнително легло - бесплатно
 • Дете од 5 - 12 год. на дополнително легло - 50% попуст
 • Дете од 5 - 12 год. на редовно легло - 50% попуст
 • Возрасен на дополнително легло - 15% попуст
 • Доплата за еднокреветна соба - 20€ на ден
 • Доплата за новогодишна вечера (задолжително) : возрасни - 50€, дете - 35€
 • Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год: 1€ по лице на ден