Хотел Tanne 4*

Опис на патувањето

TANNE 4* – Банско

Локација: 300м. од кабинковиот лифт, на 10мин.од центарот на градот

СПА Хотелот Тане е луксузен хотел со четири ѕвезди, кој е целосно реновиран во 2018 година. Хотелот се наоѓа во подножјето на планината Пирин, во еден од најубавите бугарски градови - Банско. Изграден е во национален стил, изработен од камен и дрво. Хотелскиот комплекс има нов модерен СПА центар со топла минерална вода. Во секоја соба има телевизор со кабловска телевизија, телефон, мини бар, фен, сеф, луксузна бања со када. Пријатната атмосфера на хотелот и првокласната услуга ви гарантираат пријатен престој и вистински одмор во подножјето на планината Пирин.

 

Цените се по лице за 1 ноќевање

01.12-20.12.2019

21.12-28.12.2019

29.12-02.01.2020

11.03-31.03.2020

на база ПОЛУПАНСИОН

11.02-10.03.2020

03.01-10.02.2020

   

Двокреветна соба (2+1)

 31 €

33 €

38 €

28 €

Едноспален апартман (2+2)

 34 €

36 €

41 €

30 €

Во цената на аранжманот е вклучено

  • 1 Ноќевање со вклучени појадок и вечера
  • Kористење на внатрешен базен, сауна, парна бања, руска бања, солена соба, џакузи, фитнес
  • Паркинг, интернет

Напомени

  • Дете до 4 год. – бесплатно
  • Дете од 4-12 год. на дополнително легло – доплата 15€
  • Возрасен на дополнително легло – 20% попуст
  • Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1€ по лице на ден