Хотел Здравец 4*

Опис на патувањето

Хотел ЗДРАВЕЦ 4* Велинград

Велинград се наоѓа на 750 м. надморска височина. Град со најмногу сончеви денови во годината. По својата разновидност на минерални извори се наоѓа на прво место во Бугарија.

Хотел Zdravec 4* е лоциран во центарот на Велинград, во срцето на настаните и во близина на неколку градски паркови.

Собите се опремени со Wi-Fi интернет, телевизор и клима.

 

Вид на сместување

Работни денови

2 или 3 ноќевања

Викенд

2 ноќевања

Работни денови и викенд

3 и повеќе ноќевања

Двокреветна

стандард соба

37

40

31

Двокреветна

Лукс соба

39

42

37

Двокреветна

ВИП соба

40

43

38

 

Во цената на аранжманот е вклучено

 • Полупансион (појадок и вечера) по лице
 • Користење на затворен и отворен базен (сезонски) со минерална вода, џакузи, контрастен базен, детски базен, парна бања, турска бања, сауна, фитнес...
 • Детски кат
 • Паркинг

Во цената на аранжманот не е вклучено

 • Патничко – здравствено осигурување
 • Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год: 1 евро по лице на ден

Напомени

 • За овој аранжман важат Општите услови за патување на СКТМ
 • Цените се дадени во евра, уплата се врши исклучиво во денарска противвредност по курс 1 евро = 62 денари

Попусти:                                                                                                              

 • Дете до 12 години со две возрасни лица Бесплатно (максимум 2 деца)
 • Еден возрасен и едно дете до 6 години 20% попуст од цената за 2 лица
 • Возрасен на дополнително легло 26 евра
 • Трет возрасен на редовно легло плаќа цела сума