Интерхотел Сандански 4*

Опис на патувањето

ИНТЕРХОТЕЛ САНДАНСКИ 4* 

29. Април (Понеделник)

Состанок на групата. Поаѓање кон Сандански во договореното време преку граничен премин Ново Село. Пристигнување и сместување во хотел. Слободно време, можност за користење на СПА центарот. Ноќевање.

30. Април (Вторник)

Појадок. Слободно време за индивидуални активности, можност за користење на СПА центарот или индивидуална прошетка во градот. Ноќевање.

01. Мај (Среда)

Појадок. Напуштање на хотелот до 12.00 ч. (локално време). Во 12.30 часот, поѓање кон месноста Рупите и посета на храмот Света Петка. По посетата, поаѓање кон Македонија (попатни одмори, царински формалности) пристигнување во Скопје во вечерните часови.

Двокреветна соба СТАНДАРД соба 90 евра

Двокреветна соба ДЕЛУКС соба 100 евра

 

Во цената на аранжманот е вклучено

 • Превоз до наведената дестинација
 • Сместување во хотел на база 2 ноќевања со појадок
 • Користење на сауна, парна бања, фитнес центар
 • Користење затворен базен со минерална вода од 33⁰С (полуолимписки размери)
 • Користење на отворен базен со минерална вода од 33⁰С
 • Користење на отворен термален базен со минерална вода 38⁰С
 • Безжичен интернет во целиот хотел
 • Паркинг
 • Детско катче со аниматор
 • Туристичка такса
 • Попатна посета на храмот Света Петка
 • Професионална организација

Во цената на аранжманот не е вклучено

 • Дoплата за полупансион 12 евра по лице на ден, без пијалoци
 • Патничко - здравствено осигурување

Напомени

 • За овој аранжман важат Општите услови за патување на СКТМ
 • Цените се дадени во евра, уплата се врши исклучиво во денарска противвредност по курс 1 евро = 62 денари
 • Пасошот треба да важи минимум 3 месеци по завршувањето на патувањето