King Tut Resort 3*

Опис на патувањето

Хотел Кинг Тут се наоѓа во близина на центарот Sakala, а од аеродромот е оддалечен 5 километри. Лоциран е директно на песочна плажа. Хотелот располага со 133 соби. Сите соби имаат клима уред, мини бар, телефон, сателитска ТВ, фен за коса и балкон. Гостите на хотелот располагаат со 3 главни ресторани (од кои едниот е на плажа), 4 барови ( еден е на плажа), базен, сауна, jacuzzi, простории за масажа и анимационен тим за забава за време на целиот ден.
Услуга: All Inclusive

KING TUT RESORT 3 * HURGADA

All Inclusive

Термин од:

12.06

19.06

26.06

03.07

10.07

17.07

24.07

31.07

07.08

14.08

21.08

28.08

04.09

Ноќевања

6

6

6

6

6

6

6

6

6

6

6

6

6

STANDARD ROOM

Цена по лице во двокреветна соба

327

327

327

327

327

328

328

336

336

336

344

328

328

Прво дете од 2 - 14 год.

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

Второ дете од 7 - 14 год.

266

266

266

266

266

267

267

270

270

270

274

267

267

Еднокреветна соба

382

382

382

382

382

385

385

398

398

398

410

385

385

Прво дете од 2 - 14 год.

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

Второ дете од 7 - 14 год.

294

294

294

294

294

295

295

301

301

301

308

295

295

Трет возрасен

315

315

315

315

315

317

317

328

328

328

333

317

317

Прво дете од 2 - 14 год.

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

SEA FRONT VIEW

Цена по лице во двокреветна соба

352

352

352

352

352

354

354

366

366

366

374

354

354

Прво дете од 2 - 14 год.

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

Второ дете од 7 - 14 год.

279

279

279

279

279

280

280

286

286

286

290

280

280

Еднокреветна соба

419

419

419

419

419

420

420

427

427

427

435

420

420

Прво дете од 2 - 7 год.

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

Второ дете од 7 - 14 год.

312

312

312

312

312

313

313

316

316

316

320

313

313

Трет возрасен

340

340

340

340

340

342

342

354

354

354

362

342

342

Прво дете од 2 - 14 год.

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

FAMILY DBL ROOM

Цена по лице во двокреветна соба

352

352

352

352

352

354

354

366

366

366

374

354

354

Прво дете од 2 - 14 год.

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

Второ дете од 7 - 14 год.

278

278

278

278

278

279

279

286

286

286

290

279

279

Трет возрасен

340

340

340

340

340

342

342

354

354

354

362

342

342

Прво дете од 2 - 14 год.

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

Во цената на аранжманот е вклучено

 • 6 ноќевања на услуга All inclusive, по лице
 • Авионски билет со чартер лет на релација Скопје - Хургада - Скопје
  дозволени 20 кг. чекиран багаж, по лице
 • Трансфер  Аеродром - Хотел - Аеродром
 • Организација на аранжманот

Во цената на аранжманот не е вклучено

 • Аеродромски такси во висина од 80 евра, по лице (25 евра за деца до 2 години)
 • Египетска влезна виза (25 долари, се плаќа на лице место), за македонски државјани се добива на аеродром при пристигнување во Хургада.
 • Факултативни екскурзии и индивидуални трошоци
 • Патничко осигурување

Напомени

 • ПАСОШОТ ТРЕБА ДА ВАЖИ МИНИМУМ 6 МЕСЕЦИ ПО ЗАВРШУВАЊЕТО НА ПАТУВАЊЕТО
 • Цените се дадени во евра, уплата се врши исклучиво во денарска противвредност по курс 1 евро = 62 денари
 • За овој аранжман важат Општите услови за патување на СКТМ