Хотел Мурите 4*

Опис на патувањето

Хотел МУРИТЕ 4*

Хотел Мурите 4* - Банско - Лето на планина

Локација: 7км од Банско, во близина на Пирин Голф Клуб.                                                                                              

Со својата неверојатна глетка кон планината, на своите гости им нуди комфорт со релаксирачките СПА процедури, како и можност за незаборавни кулинарски уживања. Во склоп на хотелот има елегантен ресторан, лоби бар со камин, 3 конференциски сали, паркинг, интернет во целиот хотел, детско катче, дискотека.

СПА Центар: внатрешен и надворешен базен, џакузи, финска сауна, парна бања, турска бања, фитнес, масажи, арома терапии...

Период на престој:

(цените не важат за празници)

08.04.2019 – 13.06.2019

09.09.2019 – 30.11.2019

14.06.2019 – 08.09.2019

Се Вклучено

1 н.

2-3 н.

4-5 н.

6-7 н.

1 н.

2-3 н.

4-5 н.

6-7 н.

Зграда АЗАЛИА

Двокреветна соба (2+0)

32

28

27

26

34

30

29

28

Едноспален апартман (2+2)

34

31

30

29

37

33

32

31

Двоспален апартман (4+2)

32

28

27

26

34

30

29

28

Триспален апартман (6+2)

32

28

27

26

34

30

29

28

Зграда ОРХИДЕА

Двокреветна соба (2+0)

31

27

26

25

33

29

28

27

Едноспален апартман (2+2)

33

30

29

28

36

32

31

30

Двоспален апартман (4+2)

31

27

26

25

33

29

28

27

Триспален апартман (6+2)

31

27

26

25

33

29

28

27

 

 

Во цената на аранжманот е вклучено

 • Ноќевање по лице на база Аll Inclusive/Се Вклучено (Појадок, ручек, ужина, вечера, неограничени локални алкохолни и безалкохолни пијалоци, кафе и чај од 10:00 до 22:00)
 • Користење на СПА Центар (надворешен и внатрешен базен, џакузи, сауна, парна бања, фитнес)
 • Интернет, паркинг

Во цената на аранжманот не е вклучено

 • Патничко – здравствено осигурување
 • Туристичка такса за возрасни и деца над 2 год: 1 евро по лице на ден

Напомени

 • За овој аранжман важат Општите услови за патување на СКТМ
 • Цените се дадени во евра, уплата се врши исклучиво во денарска противвредност по курс 1 евро = 62 денари

Бонуси:

 • За престој 7 и над 7 ноќевања = 1 ноќевање ГРАТИС.
 • За престој 14 и над 14 ноќевања = 2 ноќевања ГРАТИС.

Дополнителни услови:

 • Прво дете од 6 - 14 год. на дополнително легло – БЕСПЛАТНО
 • Второ дете од 6 - 14 год. на дополнително легло – 50% попуст
 • Возрасен на дополнително легло – 30% попуст

НАПОМЕНА: За сместување во двоспален/триспален апартман се плаќаат 4/6 редовни суми