Prima Life Makadi Resort 5*

Опис на патувањето

Овој хотелски комплекс се наоѓа во заливот Макади, околу 35 километри од Хургада. Хотелскиот комплекс се состои од централна зграда и вила, со сопствена песочна плажа, со плитка вода во одредени делови. Гостите на хотелот можат да користат лежалки и чадори без дополнителни трошоци. Располага со голем број објекти: базен со тобогани и детски дел, неколку ресторани и барови, бројни спортски терени, нуркачки центар, мини клуб за деца .... Стандардните соби се двокреветни или двокреветни со екстра кревет, климатизирани, опремени со сателитска телевизија, мини фрижидер, телефон, сеф.

Услуга: All Inclusive

 

PRIMA LIFE MAKADI RESORT   5* - Hurgada

All Inclusive

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Термин од:

12.06

19.06

26.06

03.07

10.07

17.07

24.07

31.07

07.08

14.08

21.08

28.08

04.09

Ноќевања

6

6

6

6

6

6

6

6

6

6

6

6

6

STANDARD ROOM

Цена по лице во двокреветна соба

456

456

456

456

480

492

492

492

492

492

492

486

456

Прво дете од 2 - 14 год.

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

Второ дете од 7 - 14 год.

331

331

331

331

343

349

349

349

349

349

349

346

331

Еднокреветна соба

595

595

595

595

629

646

646

646

646

646

646

637

595

Прво дете од 2 - 14 год.

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

Второ дете од 7 - 14 год.

399

399

399

399

417

425

425

425

425

425

425

421

399

Трет возрасен

446

446

446

446

470

482

482

482

482

482

482

476

446

Прво дете од 2 - 14 год.

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

SEA VIEW ROOM

Цена по лице во двокреветна соба

492

492

492

492

516

528

528

528

528

528

528

522

492

Прво дете од 2 - 14 год.

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

Второ дете од 7 - 14 год.

349

349

349

349

360

366

366

366

366

366

366

363

349

Еднокреветна соба

630

630

630

630

665

682

682

682

682

682

682

673

630

Прво дете од 2 - 14 год.

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

Второ дете од 7 - 14 год.

418

418

418

418

435

443

443

443

443

443

443

439

418

Трет возрасен

482

482

482

482

506

518

518

518

518

518

518

512

482

Прво дете од 2 - 14 год.

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

FAMILY ROOM

Цена по лице во двокреветна соба

492

492

492

492

516

528

528

528

528

528

528

522

492

Прво дете од 2 - 14 год.

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

Второ дете од 6 - 14 год.

349

349

349

349

360

366

366

366

366

366

366

364

349

Трет возрасен

482

482

482

482

506

518

518

518

518

518

518

512

482

Прво дете од 2 - 14 год.

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

 

 

Во цената на аранжманот е вклучено

 • 6 ноќевања на услуга All inclusive, по лице
 • Авионски билет со чартер лет на релација Скопје - Хургада - Скопје
  дозволени 20 кг. чекиран багаж, по лице
 • Трансфер  Аеродром - Хотел - Аеродром
 • Организација на аранжманот

Во цената на аранжманот не е вклучено

 • Аеродромски такси во висина од 80 евра, по лице (25 евра за деца до 2 години)
 • Египетска влезна виза (25 долари, се плаќа на лице место), за македонски државјани се добива на аеродром при пристигнување во Хургада.
 • Факултативни екскурзии и индивидуални трошоци
 • Патничко осигурување

Напомени

 • ПАСОШОТ ТРЕБА ДА ВАЖИ МИНИМУМ 6 МЕСЕЦИ ПО ЗАВРШУВАЊЕТО НА ПАТУВАЊЕТО
 • Цените се дадени во евра, уплата се врши исклучиво во денарска противвредност по курс 1 евро = 62 денари
 • За овој аранжман важат Општите услови за патување на СКТМ