Интерхотел Сандански 4*

Опис на патувањето

ИНТЕРХОТЕЛ САНДАНСКИ 4*

02. Јануари (Среда) СКОПЈЕ - САНДАНСКИ

Состанок со групата и тргнување кон Сандански во договорено време. Пристигнување и сместување во хотел. Време за индивидуални активности: прошетка, релаксација во СПА центарот на хотелот. Ноќевање.

03. Јануари (Четврток) САНДАНСКИ

Појадок. Слободен ден за индивидуални активности: прошетка, релаксација во СПА центарот на хотелот. Ноќевање.

04. Јануари (Петок) САНДАНСКИ

Појадок. Слободен ден за индивидуални активности: прошетка, релаксација во СПА центарот на хотелот. Ноќевање.

05. Јануари (Сабота) САНДАНСКИ – СКОПЈЕ

Појадок. Поаѓање за Македонија со попатни паузи и пристигнување во вечерните часови.

 

Тип на соба

Ноќевање со појадок

DBL стандард

125

SGL стандард

173

DBL лукс

139

STUDIO стандард   (2 возрасни)

176

APP лукс (2 возрасни)

191

Дете до 4 г.

15

Дете 4-12 г. на доп. легло во соба

77

Дете 12-16 г. на доп.легло во соба

95

 

Во цената на аранжманот е вклучено

  • Сместување и превоз на база 3 Ноќевања со појадок по лице
  • Користење на парна бања, сауна и фитнес центар, затворен базен со минерална вода (попуолимписки размери), отворен базен со минерална вода, отворен термален базен со минерална вода, паркинг, бесплатен безжичен интернет во цел хотел, сеф на рецепција, туристичка такса.

Во цената на аранжманот не е вклучено

  • Патничко – здравствено осигурување
  • Доплата за Полупансион 8 евра за деца од 04-12 г., 12 евра за возрасни по лице на ден

Напомени

  • За овој аранжман важат Општите услови за патување на СKTM
  • Цените се дадени во евра, уплата се врши во денарска противвредност по курс 1 евро = 62 денари
  • Пасошот треба да важи минимум 3 месеци од завршувањето на патувањето

Галерија