Хотел Сандански 4*

Опис на патувањето

ИНТЕР ХОТЕЛ САНДАНСКИ 4* - Сандански

ВАЖНА ИНФОРМАЦИЈА: хотелот нема да работи во период од 10.07-15.08.2019 поради реновирање
За период 16.08-31.08.2019 ќе се користат само ДЕЛУКС СОБИ (стандардните соби ќе се реновираат)
20% попуст за резервации во период на престој 16.08-31.08.2019 – сместување во делукс соби
Од 01.09.2019 нема да има стандард соби, сите соби ќе бидат делукс 

Ценовник за 2019/2020 год. 

Цените се во евра за 1 ноќевање за 2 лица во двокреветна соба, студио, апартман

или за 1 лице во еднокреветна соба

Петок

Сабота

Недела Четврток

7 и повеќе ноќевања

Услуга

НП

ПП

НП

ПП

НП

ПП

Двокреветна СТАНДАРД соба (2 в.)

76

100

60

84

59

83

Еднокреветна СТАНДАРД соба (1 в.)

60

72

48

60

46

58

Двокреветна ЛУКС соба (2 в.)

86

110

69

92

66

90

Еднокреветна ЛУКС соба (1 в.)

66

78

54

64

50

62

СТАНДАРД студио

124

148

100

122

96

120

Апартман ЛУКС

140

164

112

136

108

132

Апартман ФЕМИЛИ

192

214

152

176

144

168

Дополнителни услови за сместување во СОБА:

Дете од 12-16 г. на дополнително легло

28

40

23

34

22

33

Дете од 4-12 г. на редовно легло

25

34

20

29

20

28

Дете од 4-12 г. на дополнително легло

12

21

10

18

10

18

Дополнителни услови за сместување во СТУДИО/АПАРТМАН:

Дете од 4-12 г. на дополнително легло

/

8

/

8

/

8

Дете од 12-16 г. на дополнително легло

28

40

23

34

22

33

Возрасен на дополнително легло

28

40

23

34

22

33

Дете до 4 г. во соба или студио/апартман

БЕСПЛАТНО

 

Цените се валидни за сместување во период од 01.02.2019-31.01.2020

Не се валидни за празници, вклучувајќи ги следниве периоди:

26.04-29.04.2019, 29.03-06.04.2019, 01.03-04.03.2019, 03.05-06.05.2019, 24.05-26.05.2019, 06.09-08.09.2019, 20.09-23.09.2019, 23.12-27.12.2019, 28.12-01.01.2020.

 

Минимално и максимално сместување во капацитети на ИНТЕР ХОТЕЛ САНДАНСКИ

Сместување

Минимум

Максимум

Двокреветна соба

1 возрасен

2 возрасни плус 1 дете до 16 г. и 1 дете до 4 г.

Студио СТАНДАРД

1 возрасен

3 возрасни плус 1 дете до 12 г. и 1 дете до 4 г.

Апартман ЛУКС

1 возрасен

3 возрасни плус 1 дете до 12 г. и 1 дете до 4 г.

Апартман ФЕМИЛИ

1 возрасен

3 возрасни плус 1 дете до 16 г. и 1 дете до 4 г.

 

Во цената на аранжманот е вклучено

 • Ноќевање со појадок или полупансион (појадок и вечера)
 • Користење на сауна, парна бања, фитнес центар
 • Користење затворен базен со минерална вода од 33⁰С (полуолимписки размери)
 • Користење на отворен базен со минерална вода од 33⁰С,
 • Користење на отворен термален базен со минерална вода 38⁰С
 • Лежалка и пешкир покрај базените
 • Безжичен интернет во целиот хотел
 • Паркинг
 • Сеф на рецепција
 • Детско катче со аниматор
 • туристичка такса 

Во цената на аранжманот не е вклучено

 • Патничко – здравствено осигурување

Напомени

 • За овој аранжман важат Општите услови за патување на СKTM
 • Цените се дадени во евра, уплата се врши исклучиво во денарска противвредност по курс 1 евро = 62 денари