Sea Gull Resort 4*

Опис на патувањето

Хотелот се наоѓа во центарот на Хургада, на самиот брегот од морето. Од аеродромот оддалечен е 10км. Се состои од две згради и секоја зграда има посебна рецепција и сопствена песочна плажа, која на гостите им овозможува целосна удобност и приватност. Гостите имаат можност да ги користат двете плажи, без оглед во кој дел од хотелот се сместени. Во рамките на хотелот се наоѓаат три ресторани во кои може да уживате, во зависнот од тоа каква храна сакате: Cleopatra & Nefertiti ресторан кој нуди специјалитети од интернационалната кујна, Dolphin beach ресторан кој нуди италијански специјалитети, Chinese ресторан со арапска кујна, Oasis beach ресторан со морски плодови и Captin Nemo’s ресторан кој се наоѓа на ротирачкиот покрив кој им овозможува на гостите прекрасен поглед на градот и заливот. Исто така, хотелот има тениски терени, пет надворешни базени, како и базени со тобогани, одбојка на плажа, билијард, аеробик, ватерполо, нуркање, spa & wellness центар, aqua центар ( центар за спортови на вода), помал aqua центар за деца, мини зоолошка градина, клуб за деца, , програми за анимација, театар, кино и продавници.
Услуга: All Inclusive

SEA GULL RESORT 4* - Hurgada

All Inclusive

Термин од:

12.06

19.06

26.06

03.07

10.07

17.07

24.07

31.07

07.08

14.08

21.08

28.08

04.09

Ноќевања

6

6

6

6

6

6

6

6

6

6

6

6

6

STANDARD ROOM

Цена по лице во двокреветна соба

354

354

354

386

386

386

386

386

386

386

386

381

381

Прво дете од 2 - 13 год.

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

Второ дете од 6 - 13 год.

280

280

280

296

296

296

296

296

296

296

296

293

293

По лице во еднокреветна соба

432

432

432

484

484

484

484

484

484

484

484

475

475

Прво дете од 2 - 13 год.

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

Второ дете од 6 - 13 год.

319

319

319

344

344

344

344

344

344

344

344

340

340

По лице во трокреветна соба

341

341

341

380

380

380

380

380

380

380

380

373

373

Прво дете од 2 - 13 год.

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

FAMILY ROOM

Цена по лице во двокреветна соба

378

378

378

413

413

413

413

413

413

413

413

407

407

Прво дете од 2 - 13 год.

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

Второ дете од 6 - 13 год.

292

292

292

309

309

309

309

309

309

309

309

306

306

Трет возрасен

366

366

366

401

401

401

401

401

401

401

401

395

395

Прво дете од 2 - 13 год.

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

 

Во цената на аранжманот е вклучено

 • 6 ноќевања на услуга All inclusive, по лице
 • Авионски билет со чартер лет на релација Скопје - Хургада - Скопје
  дозволени 20 кг. чекиран багаж, по лице
 • Трансфер  Аеродром - Хотел - Аеродром
 • Организација на аранжманот

Во цената на аранжманот не е вклучено

 • Аеродромски такси во висина од 80 евра, по лице (25 евра за деца до 2 години)
 • Египетска влезна виза (25 долари, се плаќа на лице место), за македонски државјани се добива на аеродром при пристигнување во Хургада.
 • Факултативни екскурзии и индивидуални трошоци
 • Патничко осигурување

Напомени

 • ПАСОШОТ ТРЕБА ДА ВАЖИ МИНИМУМ 6 МЕСЕЦИ ПО ЗАВРШУВАЊЕТО НА ПАТУВАЊЕТО
 • Цените се дадени во евра, уплата се врши исклучиво во денарска противвредност по курс 1 евро = 62 денари
 • За овој аранжман важат Општите услови за патување на СКТМ