Спа хотел Медите 5*

Опис на патувањето

СПА ХОТЕЛ МЕДИТЕ 5*

Цени валидни за период на престој: 01.12.2018 - 31.12.2019 (не важат за празници)

 

Услуга – НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК /

Тип на сместување

Недела-Четврток

Петок – Сабота

Двокреветна соба – делукс (2+0)

71

84

Еднокреветна соба – делукс

58

71

Двокреветна соба – премиум (2+1)

75

94

Еднокреветна соба – премиум

62

75

Јуниор апартман (2+2/3)

115

124

Луксузен двоспален апартман (4+2/5)

142

159

Дополнителни услови :

Дете до 12 год. на дополнително легло со 2 возрасни – бесплатно

Возрасен на дополнително легло – доплата 28 евра

Дете до 12 год. на редовно легло со 1 возрасен – се наплатува цена за еднокреветна соба

Доплата за ПОЛУПАНСИОН: возрасен 15 евра | дете 8 евра

Доплата за ПОЛН ПАНСИОН: возрасен 23 евра | дете 13 евра

Во цената на аранжманот е вклучено

 • 1 Ноќевање со појадок, по соба
 • Надворешен базен (во текот на летниот период)
 • Внатрешен базен со минерална вода
 • Надворешно џакузи
 • Сауна, парна бања, солена соба, релакс соба, фитнес
 • Надворешен детски базен со минерална вода (во текот на летниот период)
 • Детски кат
 • Паркинг, сеф на рецепција
 • Туристичка такса

Во цената на аранжманот не е вклучено

 • Патничко – здравствено осигурување

Напомени

 • За овој аранжман важат Општите услови за патување на СКТМ
 • Цените се дадени во евра, уплата се врши исклучиво во денарска противвредност по курс 1 евро = 62 денари