Steingenberger Al Dau Beach 5*

Опис на патувањето

Steigenberger Al Dau Beach хотелот се наоѓа на 5 км од стариот дел на Хургада, 6км од аеродромот во новата пешачка зона, на сама плажа на Црвено море.
Хотелот располага со 377 соби со прекрасен поглед на море. Покрај главниот ресторан, хотелот располага со A la carte ресторан на плажа, поред базен и неколку барови. Располага со приватна песочна плажа, затворен базен надворешен базен и одвоен детски базен. Најсовремениот спа центар се простира на 1000м2, а хотелот располага со сауна, џакузи, турска бања, теретана, фитнес клуб и аеробик сала.
Steigenberger Al Dau хотелот располага и со свој нуркачки центар, спортови на вода, голф терени, тениски терени.
Steigenberger Al Dau ви посакува добредојде во своите пространи и луксузни соби опремени со сефови, минибар, клима уред, телевизор со сателитски канали и интернет.  Многу соби се со фантастичен поглед кон морето. За поголема удобност бањите се опремени со туш, фен и када.
Услуга: All Inclusive

STEINGENBERGER AL DAU BEACH 5 *- Hurgada

All Inclusive

Термин од:

12.06

19.06

26.06

03.07

10.07

17.07

24.07

31.07

07.08

14.08

21.08

28.08

04.09

Ноќевања

6

6

6

6

6

6

6

6

6

6

6

6

6

DELUXE ROOM

Цена по лице во двокреветна соба

651

651

651

651

651

694

702

702

702

702

702

667

667

Прво дете од 2 - 13 год.

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

Еднокреветна соба

871

871

871

871

871

936

948

948

948

948

948

892

892

Прво дете од 2 - 13 год.

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

Второ дете од 7 - 13 год.

538

538

538

538

538

570

577

577

577

577

577

549

549

Трет возрасен

641

641

641

641

641

684

692

692

692

692

692

656

656

Прво дете од 2 - 13 год.

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

ELITE ROOM

Цена по лице во двокреветна соба

754

754

754

754

754

796

805

805

805

805

805

769

769

Прво дете од 2 - 13 год.

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

Еднокреветна соба

1.076

1.076

1.076

1.076

1.076

1.140

1.153

1.153

1.153

1.153

1.153

1.097

1.097

Прво дете од 2 - 13 год.

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

Второ дете од 7 - 13 год.

641

641

641

641

641

673

680

680

680

680

680

651

651

Трет возрасен

743

743

743

743

743

786

795

795

795

795

795

759

759

Прво дете од 2 - 13 год.

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

FAMILY ROOM

Цена по лице во двокреветна соба

754

754

754

754

754

796

805

805

805

805

805

769

769

Прво дете од 2 - 13 год.

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

Второ дете од 7 - 13 год.

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

Трет возрасен

743

743

743

743

743

786

795

795

795

795

795

759

759

Прво дете од 2 - 13 год.

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

 

 

Во цената на аранжманот е вклучено

 • 6 ноќевања на услуга All inclusive, по лице
 • Авионски билет со чартер лет на релација Скопје - Хургада - Скопје
  дозволени 20 кг. чекиран багаж, по лице
 • Трансфер  Аеродром - Хотел - Аеродром
 • Организација на аранжманот

Во цената на аранжманот не е вклучено

 • Аеродромски такси во висина од 80 евра, по лице (25 евра за деца до 2 години)
 • Египетска влезна виза (25 долари, се плаќа на лице место), за македонски државјани се добива на аеродром при пристигнување во Хургада.
 • Факултативни екскурзии и индивидуални трошоци
 • Патничко осигурување

 

Напомени

 • ПАСОШОТ ТРЕБА ДА ВАЖИ МИНИМУМ 6 МЕСЕЦИ ПО ЗАВРШУВАЊЕТО НА ПАТУВАЊЕТО
 • Цените се дадени во евра, уплата се врши исклучиво во денарска противвредност по курс 1 евро = 62 денари
 • За овој аранжман важат Општите услови за патување на СКТМ