Вила Avra

Опис на патувањето

Лето 2019 Халкидики

Вила Авра Сарти

Сарти е мало селце сместено на источната страна на вториот крак, со прекрасен поглед кон третиот крак и планината Атос. Има долга прекрасна песочна плажа и кристално чисто море. Според многумина најмонденското и најпосетено туристичко место на Ситонија. Оддалечено е 144 км. од Солун и 240 км. од македонската граница.

Вилата Авра се наоѓа во стариот дел на Сарти. Оддалечена е околу 50 метри од плажа/море. На приземјето има ресторан. Студијата и апартманите содржат: комплетно опремена кујна, сопствен тоалет, ТВ, клима (се доплаќа во објектот), бесплатен интернет, тераса со лимитиран поглед во друг објект.

 

 

Термин

Ноќевања

1/2 студио

1/3 студио

1/4 апартман

26.05 – 02.06

7*

195*

215*

250*

02.06 – 12.06

10*

335*

365*

400*

12.06 – 21.06

9*

355*

425*

460*

21.06 – 30.06

9*

395*

480*

515*

30.06 – 09.07

9

415

515

535

09.07 – 18.07

9

455

555

590

18.07 – 27.07

9

475

590

620

27.07 – 05.08

9

475

590

620

05.08 – 14.08

9

475

590

620

14.08 – 23.08

9

475

590

620

23.08 – 01.09

9

445

545

580

01.09 – 11.09

10

430*

515*

555*

11.09 – 21.09

10

395*

425*

460*

21.09 – 01.10

10

235*

285*

320*

Напомени

 • Цените во табелите за наем на цело студио или апартман, за број на ноќевања кој е запишан во табелата.
 • Цените се дадени во евра, уплата се врши исклучиво во денарска противвредност по курс 1евро = 62 денари.
 • За сигурна резервација се подразбира уплата на 30% аконтација во моментот на потпишување на Договор за патување, и целосна уплата најдоцна 10 дена пред започнување на аранжманот.
 • Во собите е дозволено сместување на лица согласно со бројот на легла, односно на лицата кои се наведени во ваучерот издаден од агенцијата.
 • Единствено е дозволено сместување на едно дете до 6 години над бројот на кревети во секое студио или апартман.
 • Агенцијата организира превоз со придружник-пратител на групата, до место кое е најпогодно за застанување и паркирање на автобусот.
 • Преземањето на собите започнува најрано во 14 часот по локално време, а напуштањето на истите е најдоцна до 9 часот по локално време последниот ден од аранжманот.
 • За хигиената во собите во текот на престојот се грижат самите клиенти.
 • Сопствениците на објектите го задржуваат правото при евентуално направена-причинета штета да извршат наплата за истата од клиентите кои се сместени во моментот.

 

ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ

 • Доплата за туристичка такса во Р. Грција, 0,50 евра по соба на ден (се доплаќа во објектот)
 • Доплата за клима
 • Доплата за патничко осигурување
 • ГРАТИС превоз за термините кои се обележани со ѕвезда (*), за останатите превозот се доплаќа:
 • За возрасни 2.170 мкд. (35 евра)
 • За деца до 12 години 1.550 мкд. (25 евра)
 • Деца до 2 години бесплатно, без седиште
 • Тргнувањето од Скопје е во 3 часот наутро (на паркингот спроти хотел „Холидеј ин“) а состанок на групата е во 2:30 минути. Тргнувањето од Грција е од место и време кои се договараат со придружникот-пратител на групата.
 • За овој аранжман важат Општите услови за патување на агенциите членки на СКТМ