Sunny Days El Palacio 4*

Опис на патувањето

Хотелот е лоциран покрај тиркизно сината вода на Црвеното море, која го опкружува хотелот од исток и југ со природна лагуна која навлегува во хотелскиот комплекс. Се наоѓа во Сакалa, на 10 минути од аеродромот и на само неколку минути од центарот на градот. Хотелот поседува сопствена песочна плажа, ресторани, главен ресторан, лоби бар, бар на плажа, бар покрај базен. Во хотелот има отворен базен и детски базен, приватна плажа, клуб за здрава храна, сауна, масажа, fitness центар, игралиште за деца, пинг понг, билијард, салон за убавина, златари, книжара и продавници.
Услуга: All Inclusive

SUNNY DAYS EL PALACIO 4* - Hurgada

All Inclusive

Термин од:

12.06

19.06

26.06

03.07

10.07

17.07

24.07

31.07

07.08

14.08

21.08

28.08

04.09

Ноќевања

6

6

6

6

6

6

6

6

6

6

6

6

6

STANDARD ROOM

Цена по лице во двокреветна соба

349

349

349

349

349

357

357

357

357

357

357

349

349

Прво дете од 2 - 14 год.

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

Второ дете од 7 - 14 год.

277

277

277

277

277

281

281

281

281

281

281

277

277

По лице во еднокреветна соба

424

424

424

424

424

436

436

436

436

436

436

424

424

Прво дете од 2 - 14 год.

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

Второ дете од 7 - 14 год.

315

315

315

315

315

320

320

320

320

320

320

315

315

По лице во трокреветна соба

338

338

338

338

338

345

345

345

345

345

345

338

338

Прво дете од 2 - 14 год.

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

DELUXE ROOM

Цена по лице во двокреветна соба

378

378

378

378

378

386

386

386

386

386

386

378

378

Прво дете од 2 - 14 год.

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

Второ дете од 7 - 14 год.

292

292

292

292

292

295

295

295

295

295

295

292

292

По лице во Еднокреветна соба

482

482

482

482

482

493

493

493

493

493

493

482

482

Прво дете од 2 - 7 год.

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

Второ дете од 7 - 14 год.

343

343

343

343

343

349

349

349

349

349

349

343

343

Трет возрасен

366

366

366

366

366

374

374

374

374

374

374

366

366

Прво дете од 2 - 14 год.

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

Во цената на аранжманот е вклучено

 • 6 ноќевања на услуга All inclusive, по лице
 • Авионски билет со чартер лет на релација Скопје - Хургада - Скопје
  дозволени 20 кг. чекиран багаж, по лице
 • Трансфер  Аеродром - Хотел - Аеродром
 • Организација на аранжманот

Во цената на аранжманот не е вклучено

 • Аеродромски такси во висина од 80 евра, по лице (25 евра за деца до 2 години)
 • Египетска влезна виза (25 долари, се плаќа на лице место), за македонски државјани се добива на аеродром при пристигнување во Хургада.
 • Факултативни екскурзии и индивидуални трошоци
 • Патничко осигурување

Напомени

 • ПАСОШОТ ТРЕБА ДА ВАЖИ МИНИМУМ 6 МЕСЕЦИ ПО ЗАВРШУВАЊЕТО НА ПАТУВАЊЕТО
 • Цените се дадени во евра, уплата се врши исклучиво во денарска противвредност по курс 1 евро = 62 денари
 • За овој аранжман важат Општите услови за патување на СКТМ