Tropitel Sahl Hashesh Bay 5*

Опис на патувањето

Хотел Tropitel се наоѓа во светски познатата туристичка дестинација Sahl Hasheesh, 14 км јужно од Хургада. Хотелот овозможува магичен поглед кон Црвеното море, импресивен избор на ресторани и барови, прекрасна плажа, модерно уредени соби и многубројни рекреативни програми и активности за сите гости. Хотелот има сопствена песочна плажа. Гостите на располагање имаат: четири барови, три ресторани од кои едниот е главен ресторан, а другите два a la carte (италијански и мексикански), 3 отворени базени, детски базен, детски клуб, фитнес центар, бизнис центар. За љубителите на спортските активности хотелот нуди можност за одбојка на плажа, пинг понг,  теретана, тенис, возење на велосипед, билијард, а за оние кои сакаат да се релаксираат хотелот овозможува релаксирање во џакузи на отворено.
Услуга: All Inclusive

TROPITEL SAHL HASHESH BAY     5* - Hurgada

All Inclusive

Термин од:

12.06

19.06

26.06

03.07

10.07

17.07

24.07

31.07

07.08

14.08

21.08

28.08

04.09

Ноќевања

6

6

6

6

6

6

6

6

6

6

6

6

6

DELUXE ROOM

Цена по лице во двокреветна соба

482

482

482

507

507

513

538

538

538

538

538

533

507

Прво дете од 2 - 14 год.

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

Второ дете од 7 - 14 год.

343

343

343

356

356

359

372

372

372

372

372

369

356

Еднокреветна соба

641

641

641

682

682

690

733

733

733

733

733

724

682

Прво дете од 2 - 14 год.

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

Второ дете од 7 - 14 год.

423

423

423

443

443

448

469

469

469

469

469

465

443

Трет возрасен

472

472

472

497

497

502

528

528

528

528

528

523

497

Прво дете од 2 - 14 год.

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

DELUXE SEA VIEW ROOM

Цена по лице во двокреветна соба

507

507

507

533

533

538

564

564

564

564

564

559

533

Прво дете од 2 - 14 год.

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

Второ дете од 7 - 14 год.

356

356

356

369

369

372

384

384

384

384

384

382

369

Еднокреветна соба

718

718

718

707

707

716

759

759

759

759

759

750

707

Прво дете од 2 - 14 год.

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

Второ дете од 7 - 14 год.

461

461

461

456

456

460

482

482

482

482

482

478

456

Трет возрасен

497

497

497

523

523

528

554

554

554

554

554

549

523

Прво дете од 2 - 14 год.

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

SUPERIOR DELUXE SEA VIEW ROOM

Цена по лице во двокреветна соба

533

533

533

559

559

564

589

589

589

589

589

584

559

Прво дете од 2 - 14 год.

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

Второ дете од 7 - 14 год.

369

369

369

382

382

384

397

397

397

397

397

395

382

Еднокреветна соба

692

692

692

733

733

742

784

784

784

784

784

776

733

Прво дете од 2 - 7 год.

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

Второ дете од 7 - 14 год.

449

449

449

469

469

473

495

495

495

495

495

490

469

Трет возрасен

523

523

523

549

549

554

579

579

579

579

579

574

549

Прво дете од 2 - 14 год.

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

FAMILY DBL ROOM

Цена по лице во двокреветна соба

615

615

615

656

656

664

702

702

702

702

702

695

656

Прво дете од 2 - 14 год.

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

Второ дете од 7 - 14 год.

410

410

410

431

431

434

454

454

454

454

454

450

431

Трет возрасен

605

605

605

646

646

654

692

692

692

692

692

684

646

Прво дете од 2 - 14 год.

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

215

 

 

Во цената на аранжманот е вклучено

 • 6 ноќевања на услуга All inclusive, по лице
 • Авионски билет со чартер лет на релација Скопје - Хургада - Скопје
  дозволени 20 кг. чекиран багаж, по лице
 • Трансфер  Аеродром - Хотел - Аеродром
 • Организација на аранжманот

Во цената на аранжманот не е вклучено

 • Аеродромски такси во висина од 80 евра, по лице (25 евра за деца до 2 години)
 • Египетска влезна виза (25 долари, се плаќа на лице место), за македонски државјани се добива на аеродром при пристигнување во Хургада.
 • Факултативни екскурзии и индивидуални трошоци
 • Патничко осигурување

Напомени

 • ПАСОШОТ ТРЕБА ДА ВАЖИ МИНИМУМ 6 МЕСЕЦИ ПО ЗАВРШУВАЊЕТО НА ПАТУВАЊЕТО
 • Цените се дадени во евра, уплата се врши исклучиво во денарска противвредност по курс 1 евро = 62 денари
 • За овој аранжман важат Општите услови за патување на СКТМ