Вила Alexander

Опис на патувањето

Вила Александер – Фурка 2019

Локација: Вила Александер е оддалечена нa 5мин.од плажа, а од центарот на Фурка околу 150м.Се наоѓа на главната улица во Фурка во близина на супермаркетот Масутис која води до централниот дел и убавата градска плажа.

Содржина на АПП: Две спални со по еден брачен кревет, дневна со опремена кујна и два единечни кревети, клима уред вклучен во цената, ТВ, бања, тераса. Во склоп на објектот има WI-FI интернет (за брзината и јачината на сигналот, Агенцијата не може да Ви гарантира со сигурност).

ВОНСЕЗОНСКИ ЦЕНИ

Период

Бр.на ноќи

1/4 + 2   дуплекс

08.0615.06

7*

149

15.06 – 22.06

7*

179

24.08 – 31.08

7*

199

31.08 – 07.09

7*

149

07.09 14.09

7*

119

14.09 – 21.09

7*

99

22.09 – 29.09

7*

69

 

СЕЗОНСКИ ЦЕНИ

Период

Бр.на ноќи

1/4 + 2 дуплекс

23.06 – 02.07

9

399

02.0711.07

9

459

11.07 – 20.07

9

489

20.0729.07

9

579

29.07 – 07.08

9

579

07.08 – 16.08

9

579

16.0824.08

8

529

 

 

 

 

 

 

 

 

Напомени

 • Во студијатае е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот капацитет може да се смести максимумедно дете до 6 години
 • Сместувањето во студијата е е во 14:00 (по локално време)
 • Напуштање на апартманите е во 09:00 (по локално време)
 • Секоја направена штета се плаќа на лице место
 • За хигиената во апартманите во текот на целиот престој се грижат гостите
 • За резервација, задолжителна уплата од 30% аванс,во спротивно резервацијата е неважечка
 • Доплата на целосната сума на аранжманот минимум 15 дена пред поаѓање
 • Задолжително патничко осигурување
 • Цените се изразени во EUR во денарска противвредност 1€ = 62,оо ден
 • За овој аранжман важат општите услови за патување на агенциите членки на СКТМ

ВОНСЕЗОНСКИТЕ ЦЕНИ СЕ ДАДЕНИ ПО ЛИЦЕ

 • за 7*ноќевања со вклучен превоз, 3то и 4то лице доплаќаат за превоз
 • Доколку се користи сопствен превоз (7*), цените се намалуваат за 10€ по лице
 • Доколку се уплатат два или повеќе аранжмани, одобруваме 7% попуст

СЕЗОНСКИТЕ ЦЕНИ СЕ ДАДЕНИ ЗА НАЕМ НА СТУДИО/АПАРТМАН (9), превозот се доплаќа

 • Превоз: 35 € за возрасни , 25 € за деца од 2 до 12 години, Деца до 2 години бесплатно
 • Тргнување од Скопје: 05:00ч. на автобуската станица пред старо матично на Илинденска
 • Превозот Ве остава до најблиската локација на вилата, каде може да застане и да се паркира
 • Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)