Вила Angeliki

Опис на патувањето

Вила АГЕЛИКИ – Пефкохори 2019

Локација: Се наоѓа на само 30м. од плажа, во непосредна близина на центарот. Сместување: трикреветни студиа, четирикреветни и петкреветни апартмани.

Опрема: АПП - дневна соба со два единечни кревети, опремена кујна, одделна спална соба со два или три единечни кревети, бања, ТВ и две тераси.Студио – три единечни кревета, опремена кујна, ТВ, бања и две тераси. Во склоп на објектот има WI-FI интернет (за брзината и јачината на сигналот, Агенцијата не може да Ви гарантира со сигурност). Клима уред: Доплата на лице место 3€ од ден.

 

ВОНСЕЗОНСКИ ЦЕНИ

Период

Бр.на ноќи

1/3   студио

1/4 АПП

1/5 АПП

   09.06 – 16.06

7*

129

169

189

   16.06 – 23.06

7*

159

189

209

   25.08 – 01.09

             7*

179

209

229

   01.09 – 08.09

7*

129

169

179

   08.09 – 15.09

7*

109

139

149

   15.09 – 22.09

7*

99

109

119

   22.09 – 29.09

7*

59

69

79

 

СЕЗОНСКИ ЦЕНИ

Период

Бр.на ноќи

1/3 студио

1/4 АПП

1/5 АПП

   02.07 – 11.07

9

449 €

489 €

509 €

   11.07 – 20.07

9

479 €

529 €

549 €

   20.07 – 29.07

9

519 €

569 €

589 €

   29.07 – 07.08

9

519 €

569 €

589 €

   07.08 – 16.08

9

519 €

569 €

589 €

   16.08 – 25.08

9

519 €

549 €

569 €

 

 

 

 

 

Напомени

 • Во студијата е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот капацитет може да се смести максимум едно дете до 6 години
 • Сместувањето во студијата е е во 14:00 (по локално време). Напуштање на апартманите е во 09:00 (по локално време)
 • Секоја направена штета се плаќа на лице место
 • За хигиената во апартманите во текот на целиот престој се грижат гостите
 • За резервација, задолжителна уплата од 30% аванс,во спротивно резервацијата е неважечка
 • Доплата на целосната сума на аранжманот минимум 15 дена пред поаѓање
 • Задолжително патничко осигурување
 • Цените се изразени во EUR во денарска противвредност 1€ = 62,оо ден
 • За овој аранжман важат општите услови за патување на агенциите членки на СКТМ

ВОНСЕЗОНСКИТЕ ЦЕНИ СЕ ДАДЕНИ ПО ЛИЦЕ

 • за 7*ноќевања со вклучен превоз, 3то,4то,5то лице доплаќаат за превоз
 • Доколку се користи сопствен превоз (7*), цените се намалуваат за 10€ по лице
 • Доколку се уплатат два или повеќе аранжмани , одобруваме 7% попуст

СЕЗОНСКИТЕ ЦЕНИ СЕ ДАДЕНИ ЗА НАЕМ НА СТУДИО (9), превозот се доплаќа

 • Превоз: 35 € за возрасни , 25 € за деца од 2 до 12 години, Деца до 2 години бесплатно
 • Тргнување од Скопје: 05:00ч. На автобуската станица пред старо матично на Илинденска
 • Превозот Ве остава до најблиската локација на вилата, каде може да застане и да се паркира
 • Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)