Вила Elizabeth

Опис на патувањето

Вила "ELIZABETH" – Калитеа

Вила “Elizabeth”, се наоѓа во центарот на Калитеа односно на прва пешачка зона и на околу 150m од плажа. Располага со 1/4 студија (два дупли кревети), сите со поглед (напред) кон пешачката улица на која има многу бутици, барови, таверни, ресторани.. Секое студио е комплетно опремено со: кујна (со комплетен прибор за онолку лица према број на легла, аспиратор, фрижидер..), тоалет, туш, фен за тело, балкон (масичка со столчиња) со поглед на шеталиштето, телевизор, гардеробер, клима и Wi Fi интернет - БЕСПЛАТНИ. Студијата се наоѓаат на I кат.

 

 

"Elizabeth"
Kалитеа

термин 

ЈУНИ

ЈУЛИ

АВГУСТ

СЕПТЕМВРИ 

01

08

15

22

29

06

13

20

27

03

10

17

24

31

07

14

21

бр. ноќи 

7

7

7

7

7 *

7 *

7 *

7 *

7 *

7 *

7 *

7 *

7

7

7

7

7

1/4  студио

100

135

160

180

365

385

405

405

405

405

405

385

170

130

90

70

50

опис на ценовникот

цени по лице

со превоз

цени за наем на цело студио

без превоз

цени по лице

со превоз

Напомени

 • Цените се дадени по лице за 7 ноќи/8 дена со вклучен превоз | 3-то и 4-то лице БЕСПЛАТНО сместување
 • Цените за 7 ноќи/8 дена (со*), се дадени за наем на цело студио без вклучен превоз
 • Цените се изразени во евра, за уплата во денарска противвредност 1€ = 62мкд
 • Во студио плаќаат минимум 2 лица | 3-то и 4-то лице се сместуваат БЕСПЛАТНО, плаќаат само превоз
 • Во студио, дозволено е сместување на лица согласно со предвидениот капацитет, т.е. број на легла. Преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 7 години во кревет со двајца возрасни - БЕСПЛАТНО
 • Поради генерално чистење на студијата после секоја смена, истите се напуштаат во 10:00 а се добиваат околу 14:00 часот (локално време)
 • При резервација задолжителна уплата на аконтација од 30%, во случај на откажување, уплатената аконтација не се враќа
 • Хигиената си ја одржуваат самите клиенти за време на престојот
 • Превоз од: Штип / Скопје / Куманово / Велес / Удово / Гевгелија
 • Автобусот ги остава/зема патниците на околу 50m од вилата (на булеварот)
 • Клима и Wi-Fi интернет, БЕСПЛАТНО
 • Еarly Booking попустите НЕ се комбинираат со други попусти и НE важат за првиот и последниот термин

ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ

 • За уплата на два последователни термини (еден по друг), одобруваме 10%попуст на вториот термин
 • За аранжманите за 7 ноќи/8 дена (без *), при патување со сопствен превоз се намалува -10€ од цената по лице
 • Доплата за туристичка такса - околу 0.50€ од соба од ноќ (се плаќа во самиот објект)
 • Доплата за превоз: 35€ за возрасни / 25€ за деца до 12 год. Деца до 2 год. - бесплатно (без седиште)
 • Доплата за патничко осигурување

 

За овој аранжман важат општите услови за патување на агенциите членки на СКТМ