Вила Galanis

Опис на патувањето

Лето 2019 Халкидики

Вила Галанис Афитос

Вила Галанис е лоцирана во прв ред на плажата во Афитос. Студијата содржат: комплетно опремена кујна, сопствен тоалет, ТВ, клима (вклучена во цената), бесплатен интернет, тераса со директен поглед кон море. Има голем, убаво уреден двор и сопствен затворен паркинг.

 

 

Термин

Ноќевања

1/2 студио

Дополнително легло

02.06 – 12.06

10*

340*

80

12.06 – 21.06

9*

390*

85

21.06 – 30.06

9*

445*

95

30.06 – 09.07

9

490

100

09.07 – 18.07

9

525

105

18.07 – 27.07

9

585

115

27.07 – 05.08

9

585

115

05.08 – 14.08

9

585

115

14.08 – 23.08

9

585

115

23.08 – 01.09

9

515

110

01.09 – 11.09

10*

390*

95

11.09 – 21.09

10*

290*

80

Напомени

 • Цените во табелите за наем на цело студио или апартман, за број на ноќевања кој е запишан во табелата.
 • Цените се дадени во евра, уплата се врши исклучиво во денарска противвредност по курс 1евро = 62 денари.
 • За сигурна резервација се подразбира уплата на 30% аконтација во моментот на потпишување на Договор за патување, и целосна уплата најдоцна 10 дена пред започнување на аранжманот.
 • Во собите е дозволено сместување на лица согласно со бројот на легла, односно на лицата кои се наведени во ваучерот издаден од агенцијата.
 • Единствено е дозволено сместување на едно дете до 6 години над бројот на кревети во секое студио или апартман.
 • Агенцијата организира превоз со придружник-пратител на групата, до место кое е најпогодно за застанување и паркирање на автобусот.
 • Преземањето на собите започнува најрано во 14 часот по локално време, а напуштањето на истите е најдоцна до 9 часот по локално време последниот ден од аранжманот.
 • За хигиената во собите во текот на престојот се грижат самите клиенти.
 • Сопствениците на објектите го задржуваат правото при евентуално направена-причинета штета да извршат наплата за истата од клиентите кои се сместени во моментот.

 

ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ

 • Доплата за туристичка такса во Р. Грција, 0,50 евра по соба на ден (се доплаќа во објектот)
 • Доплата за патничко осигурување
 • ГРАТИС превоз за термините кои се обележани со ѕвезда (*), за останатите превозот се доплаќа:
 • За возрасни 2.170 мкд. (35 евра)
 • За деца до 12 години 1.550 мкд. (25 евра)
 • Деца до 2 години бесплатно, без седиште
 • Тргнувањето од Скопје е во 3 часот наутро (на паркингот спроти хотел „Холидеј ин“) а состанок на групата е во 2:30 минути. Тргнувањето од Грција е од место и време кои се договараат со придружникот-пратител на групата.
 • За овој аранжман важат Општите услови за патување на агенциите членки на СКТМ