Вила ISI Lux

Опис на патувањето

Вила "ISI Lux" - Неа Потидеа

Вила “ISI Lux се наоѓа нa само 20m oд плажа и во непосредна близина на хотел "Potidea Golden Beach".  Вилата е изградена во 2017 год. Располага со 1/3 студија, /2+1/ апартмани со една спална за 3 лица и дуплекс апартмани со две одделни спални соби за 4 лица. Студијата/апартманите се на I кат, сите опремени со комплетно нов мебел, кујна (со прибор за онолку лица према број на легла, фрижидер...), тоалет, крпи за лице и тело, клима со доплата на лице место 5 евра од ден, ТВ, бесплатен Wi-Fi интернет, гардеробер, балкон со масичка и столчиња. Во дворот на вилата има масички со столчиња и скара кои се на располагање на гостите. Вилата за прв пат е отворена во 2017 година.

 

"ISI Lux"
Неа Потидеа

термин 

ЈУНИ

ЈУЛИ

АВГУСТ

СЕПТЕМВРИ 

01

08

15

22

29

06

13

20

27

03

10

17

24

31

07

14

21

бр. ноќи 

7

7

7

7

7 *

7 *

7 *

7 *

7 *

7 *

7 *

7 *

7

7

7

7

7

1/2+1 студио

120

140

160

185

355

385

405

405

405

405

405

385

185

145

105

80

60

1/3 студио

130

150

170

195

375

405

425

425

425

425

425

405

195

155

115

85

65

АПТ /2+1/ (со 1 спална)

140

160

180

200

395

425

445

445

445

445

445

425

205

165

125

90

70

Дуплекс АПТ /2+2/

90

110

125

145

540

585

605

605

605

605

605

585

150

110

80

65

50

опис на ценовникот

цени по лице со превоз

цени за наем на цело студио/апартман

цени по лице со превоз

Напомени

 • Цените се дадени по лице за 7 ноќи/8 дена со вклучен превоз | 3-то лице во студио или апартман со една спална - БЕСПЛАТНО сместување
 • Цените за 7ноќи/8дена (со *), се дадени за наем на цело студио/апартман без вклучен превоз
 • Цените се изразени во евра, за уплата во денарска противвредност 1€ = 62мкд
 • При резервација задолжителна уплата на аконтација од 30%, во случај на откажување, уплатената аконтација не се враќа
 • Во студио или апартман со една спална плаќаат минимум 2 лица | 3-то лице се сместува БЕСПЛАТНО, плаќа само превоз
 • Во дуплекс апартман со две одделни спални соби плаќаат минимум 4 лица
 • Во студио/апартман, дозволено е сместување на лица согласно со предвидениот капацитет, т.е. број на легла. Преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со двајца возрасни - БЕСПЛАТНО
 • Поради генерално чистење на студијата/апартманите после секоја смена, истите се напуштаат во 10:00 часот, а се добиваат околу 14:00 часот
 • Превоз од: Штип / Скопје / Куманово / Велес / Удово / Гевгелија
 • Превозот ги остава/зема патниците пред вилата
 • Wi-Fi интернет - БЕСПЛАТЕН!!
 • Еarly Booking попустите НЕ се комбинираат со други попусти и НЕ важат за последниот термин

ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ

 • За уплата на два последователни термини (еден по друг), одобруваме 10% попуст на вториот термин
 • За аранжманите за 7 ноќи/8 дена (без *), при патување со сопствен превоз се намалува -10€ од цената по лице
 • Доплата за туристичка такса - околу 0.50€ од соба од ноќ (се плаќа во самиот објект)
 • Доплата за клима - 5€ од ден
 • Доплата за превоз: 35€ за возрасни / 25€ за деца до 12 год. Деца до 2 год. - бесплатно (без седиште)
 • Доплата за патничко осигурување

 

За овој аранжман важат општите услови за патување на агенциите членки на СКТМ