Вила Kostas

Опис на патувањето

ВИЛА “KOSTAS” – Калитеа

Вила “Kostas”, се наоѓа во центар на Калитеа на самиот булевар над плажата и на околу 120m до плажа. Располага со 1/4 студија (брачен+два единечни кревети и четири единечни), комплетно опремени со: кујна (со комплетен прибор за онолку лица према број на легла + аспиратор, голем фрижидер..), комплетно реновирани нови купатила, просторни балкони (масичка со столчиња)  со поглед напред на булеварот и кон море, LCD телевизор, гардеробер, клима и  интернет - БЕСПЛАТНИ. Студијата се наоѓаат на I и II кат.

 

 

"Kostas"
Kалитеа

термин 

ЈУНИ

ЈУЛИ

АВГУСТ

СЕПТЕМВРИ 

01

08

15

22

29

06

13

20

27

03

10

17

24

31

07

14

21

бр. ноќи 

7

7

7

7

7 *

7 *

7 *

7 *

7 *

7 *

7 *

7 *

7

7

7

7

7

1/4  студио

105

140

170

190

380

405

425

425

425

425

425

405

180

140

95

70

50

Напомени

 • Цените се дадени по лице за 7 ноќи/8 дена со вклучен превоз | 3-то и 4-то лице БЕСПЛАТНО сместување
 • Цените за 7 ноќи/8 дена (со*), се дадени за наем на цело студио без вклучен превоз
 • Цените се изразени во евра, за уплата во денарска противвредност 1€ = 62мкд
 • Во студио плаќаат минимум 2 лица | 3-то и 4-то лице се сместуваат БЕСПЛАТНО, плаќаат само превоз
 • Во студио, дозволено е сместување на лица согласно со предвидениот капацитет, т.е. број на легла.
 • Преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 7 години во кревет со двајца возрасни - БЕСПЛАТНО
 • Поради генерално чистење на студијата после секоја смена, истите се напуштаат во 10:00 а се добиваат околу 14:00 часот (локално време)
 • При резервација задолжителна уплата на аконтација од 30%, во случај на откажување, уплатената аконтација не се враќа
 • Хигиената си ја одржуваат самите клиенти за време на престојот
 • Превоз од: Штип / Скопје / Куманово / Велес / Удово / Гевгелија
 • Автобусот ги остава/зема патниците на околу 50m од вилата (на булеварот)
 • Клима и Wi-Fi интернет, БЕСПЛАТНО
 • Еarly Booking попустите НЕ се комбинираат со други попусти и НE важат за првиот и последниот термин

 

ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ

 

 • За уплата на два последователни термини (еден по друг), одобруваме 10%попуст на вториот термин
 • За аранжманите за 7 ноќи/8 дена (без *), при патување со сопствен превоз се намалува -10€ од цената по лице
 • Доплата за туристичка такса - 0.50€ од соба од ноќ (се плаќа во самиот објект)
 • Доплата за превоз: 35€ за возрасни / 25€ за деца до 12 год. Деца до 2 год. - бесплатно (без седиште)
 • Доплата за патничко осигурување
 • За овој аранжман важат општите услови за патување на агенциите членки на СКТМ