Вила Nikos

Опис на патувањето

Villa "NIKOS " - Неа Флогита

Вила “Nikos” се наоѓа во центар на Флогита на 40м од плажа. Реновирана минатата година со модерно опремени апартмани на I и II кат. Приземје со рецепција и голем простор за оставање на багаж на денот на сместување и заминување.   Располага со:
- Апартман со една спална соба на II кат за 2 лица (брачен кревет во спалната) и посебна кујна, комплетно опремена, купатило, тераса со тенда и масичка со столчиња..  на II кат.
- Дуплекс апартман со 2 одделни спални соби на I кат за 5 лица (брачен кревет во едната спална и три единечни во другата спална соба) кујна, купатило и тераса.
Дуплекс апартман со 2 одделни спални соби на II кат за 5 лица (брачен во едната спална+брачен и дополнителен кревет на развлекување во другата спална), кујна купатило и тераса.
Апартманите се комплетно опремени со (голем фрижидер со комора од 50 литри, мал шпорет со рерна, Електричен бокал за топлење вода, машина за перење алишта и прибор), WC, клима - вклучена во цената,  интернет, пешкири, плазма телевизори, тераси со масички и столчиња.  

 

"Nikos"
Неа Флогита

термин 

МАЈ

ЈУНИ

ЈУЛИ

АВГУСТ

СЕПТЕМВРИ

18

25

01

08

15

22

29

06

13

20

27

03

10

17

24

31

07

 14

21

бр. ноќи 

7

7

7

7

7

7

7 *

7 *

7 *

7 *

7 *

7 *

7 *

7 *

7

7

7

7

7

АПТ /2+0/ (со 1 спална)

50

75

95

125

150

170

335

355

375

395

395

395

395

375

175

145

115

80

60

Дуплекс АПТ /4+0/

40

65

75

95

110

125

465

525

565

565

565

565

565

525

130

95

70

60

45

Дуплекс АПТ /4+0/

40

65

75

95

110

125

465

525

565

565

565

565

565

525

130

95

70

60

45

Дуплекс АПТ /4+1/

40

65

80

100

115

130

485

545

585

585

585

585

585

545

135

100

75

60

45

опис на ценовникот

цени по лице со превоз

цени за наем на цел апартман без превоз

цени по лице со превоз

 

Напомени

 • Цените се дадени по лице за 7 ноќи 8 дена со вклучен превоз | 5-то лице во дуплекс апартман /4+1/ - БЕСПЛАТНО сместување
 • Цените за 7 ноќи/8 дена (со*), се дадени за наем на цел апартман без вклучен превоз
 • Цените се изразени во евра, за уплата во денарска противвредност 1€ = 62мкд
 • Во дуплекс апартман со две одделни спални, плаќаат минимум 4 лица | 5-то лице се сместува БЕСПЛАТНО, плаќа само превоз доколку користи
 • Во апартман, дозволено е сместување на лица согласно со предвидениот капацитет, т.е. број на легла. Преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со двајца возрасни - БЕСПЛАТНО
 • Поради генерално чистење на апартманите после секоја смена се напуштаат во 10:00 часот, а се добиваат околу 14:00 часот
 • Хигиената си ја одржуваат самите клиенти за време на престојот
 • При резервација задолжителна уплата на аконтација од 30%, во случај на откажување, уплатената аконтација не се враќа
 • Организиран превоз од: Штип / Скопје / Куманово / Велес / Струмица / Гевгелија
 • Автобусот ги остава/зема патниците на 50м од вилата
 • Wi-Fi интернет - БЕСПЛАТНО
 • Еarly Booking попустите НЕ се комбинираат со други попусти и НЕ важат за првиот и последниот термин

 

ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ

 • За уплата на два последователни термини (еден по друг), одобруваме 10%попуст на вториот термин
 • За аранжманите за 7 ноќи/8 дена (без *), при патување со сопствен превоз се намалува -10€ од цената по лице
 • Доплата за туристичка такса - околу 0.50€ од соба од ноќ (се плаќа во самиот објект)
 • Доплата за превоз: 35€ за возрасни / 25€ за деца до 12 год. Деца до 2 год. - бесплатно (без седиште)
 • Доплата за патничко осигурување 
 • За овој аранжман важат општите услови за патување на агенциите членки на СКТМ