Вила Nikos

Опис на патувањето

Вила Никос Скијатос

Вила Никос лоцирана во Кукунариес на оддалеченост 5 минути од најпознатите плажи “Кукунариес“ “Банана биџ“, Агиа Елена. Вилата располага со 1/2 и 1/3 студија, со комплетно опремени кујни, клима, тв, ви-фи, балкон.

Термин

Ноќевања

Никос

1/2стд

3то лице

Дете до 2-12 год

31.05.2019

9

119 €

79 €

59 €

09.06.2019

9

149 €

89 €

59 €

18.06.2019

9

179 €

89 €

59 €

27.06.2019

9

229 €

109 €

59 €

06.07.2019

9

239 €

109 €

59 €

15.07.2019

9

269 €

109 €

59 €

24.07.2019

9

299 €

109 €

59 €

02.08.2019

9

299 €

109 €

59 €

11.08.2019

9

299 €

109 €

59 €

20.08.2019

9

249 €

99 €

59 €

29.08.2019

9

199 €

89 €

59 €

07.09.2019

9

159 €

79 €

59 €

16.09.2019

9

139 €

79 €

59 € 


*Термините објавени во табелата се однесуваат на ден на поаѓање, влез вообјектите е следниот ден.

 

Напомени

 • Цените се дадени за пакет аранжман по лице за 9 ноќевања со вклучен автобуски превоз, брод, трансфер пристаниште-вила-пристаниште.
 • Туристичката такса се плаќа на лице место кај претставник на агенција или на сопствениците на објектите, истата изнесува 0,50 евра на ден по студио/апартман.
 • Минимум две лица во студио. Над дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител.
 • Поаѓање: Состанок на групата на паркингот спроти хотел Холидеј ИН во 22.30ч. Поаѓање е во 23.00ч. Агенцијата го задржува правото за промена на времето на поаѓање во случај на промена на времето на поаѓање/враќање од страна на бродската компанија. Ве молиме минмум 24 часа (еден ден) пред секое поаѓање да се информирате за потврда за времето и местото на поаѓање
 • Цените се изразени во ЕУР, плаќањето е исклучиво во денарска противвредност 1€ = 62,00 мкд.
 • Сите попусти за деца и трето лице важат при сместување со две возрасни лица.
 • Патничкото осигурување е задолжително и НЕ е вклучено во цената.
 • Само автобуски превоз 110 еур за возрасни / еден правец: 80 евра. Деца до 12 год 65 еур / Еден правец 45 евра
 • За користење на аранжман со сопствен превоз се одбива 45 еур за возрасни, 25 еур за деца
 • Усни и телефонски резервации се невалидни и неважечки, важечка е резервацијата со авансна уплата од 30% од вкупната сума на аранжманот. Целосна доплата на аранжманот се врши 7 дена пред поаѓање.
 • Сместување во собите е по 14.00 часот по локално време, а напуштање на истите е во 09.00 часот.
 • По завршувањето на Вашето летување должни сте да ја оставите собата во чиста состојба. Сопствениците на вилите го задржуваат правото, во случај на причинета материјална штета за време на престојот, да извршат наплата за истата од клиентите кои се сместени во моментот.
 • Секој патник има обврска и е задолжен да води грижа за важноста на патните исправи и задолжително да обезбедите патничко-здравствено осигурување.
 • За овој аранжман важат општите услови за патување на агенциите членки на СКТМ