Вила Stratos Lux

Опис на патувањето

Вила "STRATOS LUX" – Пефкохори

Вила “Stratos Lux” се наоѓа во центарот на Пефкохори, 50m над главниот пат на пешачка улица и 200m од плажа. Вилата располага со 3+2 апартмани со една спална, опремени со: кујна (со комплетен прибор за онолку лица према број на легла + аспиратор, фрижидер..), тоалет, туш, голем балкон (масичка со столчиња), телевизор, гардеробер, клима - БЕСПЛАТНА, како и бесплатен Wi-Fi интернет. Апартманите  се на високо приземје. 

 

"Stratos Lux"
Пефкохори

термин 

ЈУНИ

ЈУЛИ

АВГУСТ

СЕПТЕМВРИ 

01

08

15

22

29

06

13

20

27

03

10

17

24

31

07

14

21

бр. ноќи 

7

7

7

7

7 *

7 *

7 *

7 *

7 *

7 *

7 *

7 *

7

7

7

7

7

АПТ /2+2/ (1 спална)

125

155

180

210

440

490

550

550

550

550

550

490

210

160

120

90

60

опис на ценовникот

цени по лице со превоз

цени за наем на цел апартман без превоз

цени по лице со превоз

 

Напомени

 • Цените се дадени по лице за 7 ноќи/8 дена со вклучен превоз | 3-то и 4-то лице во апартман - БЕСПЛАТНО сместување
 • Цените за 7 ноќи/8 дена (со*), се дадени за наем на цел апартман без вклучен превоз
 • Цените се изразени во евра, за уплата во денарска противвредност 1€ = 62мкд
 • Во апартман со една спална, плаќаат минимум 2 лица | 3-то и 4-то лице се сместуваат БЕСПЛАТНО, плаќаат само превоз доколку користат
 • Во апартман, дозволено е сместување на лица согласно со предвидениот капацитет, т.е. број на легла. Преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со двајца возрасни - БЕСПЛАТНО
 • Поради генерално чистење на апартманите после секоја смена, истите се напуштаат во 10:00 часот, а се добиваат околу 14:00 часот
 • Хигиената си ја одржуваат самите клиенти за време на престојот
 • При резервација задолжителна уплата на аконтација од 30%, во случај на откажување, уплатената аконтација не се враќа
 • Превоз од: Штип / Скопје / Куманово / Велес / Гевгелија
 • Автобусот ги остава/зема патниците на околу 50m од вилата (на булеварот)
 • Клима и Wi-Fi интернет - БЕСПЛАТНО
 • Еarly Booking попустите НЕ се комбинираат со други попусти и НЕ важат за првиот и последниот термин

 

ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ

 • За уплата на два последователни термини (еден по друг), одобруваме 10%попуст на вториот термин
 • За аранжманите за 7 ноќи/8 дена (без *), при патување со сопствен превоз се намалува -10€ од цената по лице
 • Доплата за туристичка такса - 0.50€ од соба од ноќ (се плаќа во самиот објект)
 • Доплата за превоз: 35€ за возрасни / 25€ за деца до 12 год. Деца до 2 год. - бесплатно (без седиште)
 • Доплата за патничко осигурување
 • За овој аранжман важат општите услови за патување на агенциите членки на СКТМ