Вила Theano

Опис на патувањето

Вила “THEANO” Калитеа

Вила “Theano”, се наоѓа во строгиот центар на Калитеа односно на самата пешачка зона и на околу 150m од плажа. Вилата располага со 1/3 студија и 3+2 дуплекс апартмани со две одделни спални. Секое студио / апартман е комплетно опремено со: кујна (со комплетен прибор, фрижидер...), тоалет, туш, фен, балкон (масичка со столчиња) со поглед на шеталиштето, телевизор, гардеробер, клима - БЕСПЛАТНА, како и бесплатен Wi-Fi. 

"Theano"
Kалитеа

термин 

ЈУНИ

ЈУЛИ

АВГУСТ

СЕПТЕМВРИ 

01

08

15

22

29

06

13

20

27

03

10

17

24

31

07

14

21

бр. ноќи 

7

7

7

7

7 *

7 *

7 *

7 *

7 *

7 *

7 *

7 *

7

7

7

7

7

1/3 студио 

95

125

150

170

335

355

375

375

375

375

375

355

155

120

85

65

50

Дуплекс АПТ /3+2/

65

85

105

125

460

505

555

555

555

555

555

525

130

95

65

55

40

Опис на ценовникот

цени по лице со превоз

цени за наем на цело студио/апартман

цени по лице со превоз

Напомени

 • Цените се дадени по лице за 7 ноќи/8 дена со вклучен превоз, 3-то лице во Студио и 5-то лице во Апартман - БЕСПЛАТНО сместување
 • Цените за 7 ноќи/8 дена (со*), се дадени за наем на цело студио без вклучен превоз
 • Во студио/апартман дозволено е сместување на лица согласно бројот на кревети. Над дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 7 години во кревет со родител
 • Клима и Wi-Fi интернет БЕСПЛАТНО
 • За сопствен превоз (кај вонсезонските цени) се одбива 10 евра од цената за првото и второто лице
 • Поаѓањето е на денот објавен во табелата, состанок на група на паркингот пред хотел Вип во 05.00ч
 • Патничкото осигурување е задолжително и НЕ е вклучено во цената
 • Доплата за туристичка такса - околу 0.50€ од соба од ноќ (се плаќа во самиот објект)
 • За уплата на две смени, одобруваме 10% попуст на втората смена. Напомена: понудата важи на редовните цени
 • Уплатата е исклучиво во денараска противвредност (1евро = 62 денари)
 • Превоз од: Штип, Скопје, Куманово, Велес, Удово, Гевгелија
 • Автобусот ги остава/зема патниците на околу 150m од вилата
 • Доплата за превоз: 35€ за возрасни / 25€ за деца до 12 год. Деца до 2 год. - бесплатно (без седиште)
 • За овој аранжман важат општите услови за патување на агенциите членки на СКТМ