Вила Vangelis

Опис на патувањето

Вила "VANGELIS" – Лептокарија

 

Вила “VANGELIS” се наоѓа на 150 метри од плажа, веднаш до хотел "Eleni" во Лептокарија. Располага со двокреветни и трокреветни студија, апартман со една спална за 5 лица и дуплекс апартман со две одделни спални соби за 5 лица. Во двокреветните студија има 2 единечни кревети, во трокреветните има еден брачен и еден единечен кревет, во апартманот со една спална има еден брачен во спалната, а еден брачен и еден единечен кревет во кујната, додека во дуплекс апартманот има три единечни во едната спална и две единечни кревети во другата. Сите студија/апартмани се комплетно опремени со: кујна (со комплетен прибор, фрижидер...), тоалет, огледало, туш, балкон (масичка со столчиња), клима, ТV, гардеробер. На располагање на гостите е бесплатен   интернет. Студијата и апартманите се на високо приземје и први кат. Прекрасно уредениот двор ги воодушевува сите кои случајно или намерно минуваат покрај вилата.

 

"VANGELIS"
Лептокарија

термин 

ЈУНИ

ЈУЛИ

АВГУСТ

СЕПТЕМВРИ 

02

09

16

23

30

07

14

21

28

04

11

18

25

01

08

15

22

бр. ноќи 

7

7

7

7

7 *

7 *

7 *

7 *

7 *

7 *

7 *

7 *

7

7

7

7

7

1/2 студио

70

85

100

120

240

265

285

285

285

285

285

265

120

85

70

60

45

1/3 студио

80

100

115

135

265

285

305

305

305

305

305

285

135

100

80

65

50

АПТ /3+2/ (со 1 спална)

95

115

135

155

305

335

375

375

375

375

375

335

155

115

95

75

55

Дуплекс АПТ /3+2/

55

70

85

100

385

425

455

455

455

455

455

425

100

70

55

50

40

опис на ценовникот

цени по лице со превоз

цени за наем на цело студио/апартман без превоз

цени по лице со превоз

Напомени

 • Цените се дадени по лице за 7 ноќи/8 дена со вклучен превоз | 3-то лице во Студио, 5-то лице во Апартман - БЕСПЛАТНО сместување
 • Цените за 7 ноќи/8 дена (со*), се дадени за наем на цело студио/апартман без вклучен превоз
 • Цените се изразени во евра, за уплата во денарска противвредност 1€ = 62мкд
 • При резервација задолжителна уплата на аконтација од 30%, во случај на откажување, уплатената аконтација не се враќа
 • Во студио и апартман со една спална, плаќаат минимум 2 лица | 3-то лице во Студио и 3-то, 4-то и 5-то лице во АПТ со една спална се сместуваат БЕСПЛАТНО, плаќаат само превоз
 • Во дуплекс апартман со две одделни спални, плаќаат минимум 4 лица | 5-то лице се сместува БЕСПЛАТНО, плаќа само превоз
 • Во студио/апартман, дозволено е сместување на лица согласно со предвидениот капацитет, т.е. број на легла. Преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 7 години во кревет со двајца возрасни - БЕСПЛАТНО
 • Поради генерално чистење на студијата/апартманите после секоја смена, истите се напуштаат во 10:00 часот, а се добиваат околу 14:00 часот
 • Хигиената си ја одржуваат самите клиенти за време на престојот
 • Превоз од: Штип / Скопје / Куманово / Велес / Удово / Гевгелија
 • Автобусот ги остава/зема патниците на 10m од вилата
 • Wi-Fi интернет - БЕСПЛАТНО!!
 • Еarly Booking попустите НЕ се комбинираат со други попусти и НE важат за првиот и последниот термин

 

ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ

 • За уплата на два последователни термини (еден по друг), одобруваме 10% попуст на вториот термин
 • За аранжманите за 7 ноќи/8 дена (без *), при патување со сопствен превоз се намалува -10€ од цената по лице
 • Доплата за туристичка такса - околу 0.50€ од соба од ноќ (се плаќа во самиот објект)
 • Доплата за клима - 5€ од ден на лице мест
 • Доплата за превоз: 35€ за возрасни / 25€ за деца до 12 год. Деца до 2 год. - бесплатно (без седиште)
 • Доплата за патничко осигурување

 

За овој аранжман важат општите услови за патување на агенциите членки на СКТМ