Вила Vula

Опис на патувањето

Вила "VULA" - Неа Флогита

5% попуст за целосна уплата до 01.05.2019

Вила “Vula” се наоѓа на 100 од плажа пред Стадионот во Неа Флогита. Вилата располага со апартмани со една спална /3+2/, голема дневна соба со три одделни легла каде е и кујната и две единечни легла во спалната. Апартманите се комплетно опремени со: голема кујна (со комплетен прибор за онолку лица према број на легла + голем фрижидер..), тоалет, туш, балкон (масичка со столчиња), телевизор, гардеробер, клима (вклучена во цената), како и бесплатен интернет. Апартманите се на приземје со голема тераса.

 

 

"Vula"
Неа Флогита

термин

ЈУНИ

ЈУЛИ

АВГУСТ

СЕПТЕМВРИ

01

08

15

22

29

06

13

20

27

03

10

17

24

31

07

14

21

бр. ноќи

7

7

7

7

7 *

7 *

7 *

7 *

7 *

7 *

7 *

7 *

7

7

7

7

7

АПТ /3+2/ (со 1 спална)

115

145

165

185

385

415

445

465

465

465

465

415

195

150

115

85

60

опис на ценовникот

цени по лице со превоз

цени за наем на цел апартман

без превоз

цени по лице со превоз

Напомени

 • Цените се дадени по лице за 7 ноќи 8 дена со вклучен превоз | 3-то и 4-то и 5-то лице - БЕСПЛАТНО сместување
 • Цените за 7 ноќи/8 дена (со*), се дадени за наем на цел апартман без вклучен превоз
 • Цените се изразени во евра, за уплата во денарска противвредност 1€ = 62мкд
 • Во термините со превоз, плаќаат минимум 2 лица | 3-то и 4-то и 5-то лице се сместуваат БЕСПЛАТНО, плаќаат само превоз доколку користат
 • Во апартман, дозволено е сместување на лица согласно со предвидениот капацитет, т.е. број на легла. Преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со двајца возрасни - БЕСПЛАТНО
 • Поради генерално чистење на апартманите после секоја смена се напуштаат во 10:00 часот, а се добиваат околу 14:00 часот
 • Хигиената си ја одржуваат самите клиенти за време на престојот
 • При резервација задолжителна уплата на аконтација од 30%, во случај на откажување, уплатената аконтација не се враќа
 • Организиран превоз од: Штип / Скопје / Куманово / Велес / Струмица / Гевгелија
 • Автобусот ги остава/зема патниците на 20м од вилата на улицата пред плажата
 • Wi-Fi интернет - БЕСПЛАТНО
 • Еarly Booking попустите НЕ се комбинираат со други попусти и НЕ важат за првиот и последниот термин

ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ

 • За уплата на два последователни термини (еден по друг), одобруваме 10%попуст на вториот термин
 • За аранжманите за 7 ноќи/8 дена (без *), при патување со сопствен превоз се намалува -10€ од цената по лице
 • Доплата за туристичка такса - околу 0.50€ од соба од ноќ (се плаќа во самиот објект)
 • Доплата за превоз: 35€ за возрасни / 25€ за деца до 12 год. Деца до 2 год. - бесплатно (без седиште)
 • Доплата за патничко осигурување
 • За овој аранжман важат општите услови за патување на агенциите членки на СКТМ