Вила Zorbas

Опис на патувањето

Вила "ZORBAS" - Неа Флогита

Вила “Zorbas” се наоѓа на сама плажа во строгиот центар на Неа Флогита. Вилата располага со апартмани со една спална /3+2/, три легла во кујната и брачен кревет во спалната, долга и тесна тераса со страничен поглед кон паркот и рестораните пред плажата, просторна кујна со трепезариска маса. Дуплекс апартманите /4+2/ со две одделни спални соби со директен поглед кон плажа и море со голема кујна со трепезариска маса, клуб масичка и голема тераса кон море. Апартманите се комплетно опремени со: кујна (со комплетен прибор за онолку лица према број на легла + аспиратор, фрижидер..), тоалет, туш, балкон (масичка со столчиња), телевизор, гардеробер, клима (вклучена во цената во Јули и Август), како и бесплатен Wi Fi интернет. Апартманите се наоѓаат на II кат.

 

"Zorbas"
Неа Флогита

термин 

ЈУНИ

ЈУЛИ

АВГУСТ

СЕПТЕМВРИ

01

08

15

22

29

06

13

20

27

03

10

17

24

31

07

 14

21

бр. ноќи 

7

7

7

7

7 *

7 *

7 *

7 *

7 *

7 *

7 *

7 *

7

7

7

7

7

АПТ /2+2/ (со 1 спална)

115

145

165

185

375

405

445

445

445

445

445

405

190

145

105

80

60

Дуплекс АПТ /4+2/

80

100

115

135

515

555

585

585

585

585

585

555

140

100

75

60

45

опис на ценовникот

цени по лице со превоз

цени за наем на цел апартман без превоз

цени по лице со превоз

 

Напомени

 • Цените се дадени по лице за 7 ноќи 8 дена со вклучен превоз | 3-то, 4-то и 5-то лице во апартман со една спална /3+2/ и 5-то и 6-то лице во дуплекс апартман /4+2/ - БЕСПЛАТНО сместување
 • Цените за 7 ноќи/8 дена (со*), се дадени за наем на цел апартман без вклучен превоз
 • Цените се изразени во евра, за уплата во денарска противвредност 1€ = 62мкд.
 • Во апартман со една спална кај термините со превоз, плаќаат минимум 2 лица | 3-то, 4-то и 5-то лице се сместуваат БЕСПЛАТНО, плаќаат само превоз доколку користат
 • Во дуплекс апартман со две одделни спални, плаќаат минимум 4 лица | 5-то и 6-то лице се сместуваат БЕСПЛАТНО, плаќаат само превоз доколку користат
 • Во апартман, дозволено е сместување на лица согласно со предвидениот капацитет, т.е. број на легла. Преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 7 години во кревет со двајца возрасни - БЕСПЛАТНО
 • Поради генерално чистење на апартманите после секоја смена се напуштаат во 10:00 часот, а се добиваат околу 14:00 часот
 • Хигиената си ја одржуваат самите клиенти за време на престојот
 • При резервација задолжителна уплата на аконтација од 30%, во случај на откажување, уплатената аконтација не се враќа
 • Превоз од: Штип / Скопје / Куманово / Велес / Удово / Гевгелија
 • Автобусот ги остава/зема патниците пред вилата
 • Клима - БЕСПЛАТНА во Јули и Август
 • Wi-Fi интернет - БЕСПЛАТНО
 • Еarly Booking попустите НЕ се комбинираат со други попусти и НE важат за првиот и последниот термин

 

ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ

 • За уплата на два последователни термини (еден по друг), одобруваме 10% попуст на вториот термин
 • За аранжманите за 7 ноќи/8 дена (без *), при патување со сопствен превоз се намалува -10€ од цената по лице
 • Доплата за туристичка такса - околу 0.50€ од соба од ноќ (се плаќа во самиот објект)
 • Доплата за клима - 5€ од ден во Мај, Јуни и Септември. Во Јули и Август е вклучена во цената
 • Доплата за превоз: 35€ за возрасни / 25€ за деца до 12 год. Деца до 2 год. - бесплатно (без седиште)
 • Доплата за патничко осигурување

 

За овој аранжман важат општите услови за патување на агенциите членки на СКТМ